captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: sliekų sode auginimas ir biohumuso gamyba

Kiekvienas sodininkas ar daržininkas norėtų turėti natūralių ekologiškų trąšų – biohumuso, kuris ne tik padeda augalams vystytis, bet ir gerina dirvožemį.  
Kauno rajono ūkininkė<br> fermos „Sliekynė“ šeimininkė Dovilė Padūmienė.
Kauno rajono ūkininkė
fermos „Sliekynė“ šeimininkė Dovilė Padūmienė.

Efektyvių trąšų galime pasigaminti patys. Tam reikės savo kompostinėje apgyvendinti sliekus, tinkamai juos prižiūrėti ir be didelių išlaidų turėsite labai naudingo biohumuso. Kaip jį geriau gaminti, kokios organinės atliekos tinka, kokie sliekai reikalingi? Patars Kauno rajono ūkininkė, fermos „Sliekynė“ šeimininkė Dovilė Padūmienė.

Gegužės 20 d. VU Botanikos sode Kairėnuose rengiama šventė, skirta Tarptautinei biologinės įvairovės dienai paminėti. Šešioliktą kartą organizuojamame renginyje bus skaitomos paskaitos, vyks koncertai, parodos ir pažintinės ekskursijos į Erikinių šeimos augalų kolekciją ir Japonišką sodą, bus apžiūrėta alyvų kolekcija ir gėlių slėnio augalai. Ne tik apie daugeliui rūpimus augalus, bet ir apie įdomesnius šventės renginius pasakos dendrologas, VU  Botanikos sodo  skyriaus vedėjas, Vilniaus kolegijos docentas Darius Ryliškis.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, gegužės 19 d., 14 00 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01, 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...