captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Dmytro Stus, Nacionalinio T. Ševčenkos muziejaus Kijeve vadovas.

“Mes ieškome tokių svarbių momentų, per kuriuos pateiktume klasiką, akcentuodami tuos ar kitus Taraso Ševčenkos kūrinius, gyvenimo momentus, tekstus. Todėl kad pačios savaime plikos kalbos apie patriotizmą, aukštą tarnystę niekada nepasieks tikslo, tai visada bus pro šalį”, – sako rašytojas ir mokslininkas Dmytro Stus, Nacionalinio T.Ševčenkos muziejaus Kijeve vadovas.
Nacionalinio T. Ševčenkos muziejaus Kijeve vadovas Dmytro Stus.
Nacionalinio T. Ševčenkos muziejaus Kijeve vadovas Dmytro Stus.

„Buvo eilėraščių, kuriuos mes įvardijome nekorektiškai – kliedesiu“, – mintimis dalijasi literatūros kritikė Elžbieta Banytė, viena iš „Poezijos pavasario“ almanacho sudarytojų.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: naujojo Prancūzijos prezidento filosofinės ir teologinės mąstymo šaknys; Turkijos knygų leidėjus persekioja valdžia; Rusijos bandymai skatinti jau ir taip Gruzijoje paplitusią netoleranciją seksualinėms mažumoms; V.Putino fortepijono "koncertas" Kinijoje.

“Dabar mums, dirbantiems šioje srityje, laikai nėra paprasti, daug kam trūksta motyvacijos, daugeliui  nusvyra rankos, viskas labai sudėtinga. Daug socialinės neteisybės. Jaunimas turi suprasti, kad visiems būdavo tokie išbandymų laikai ir kad, nepaisant tokių aplinkybių, įmanoma realizuoti save šiame pasaulyje. Mes ieškome tokių svarbių momentų, per kuriuos pateiktume klasiką, akcentuodami tuos ar kitus Ševčenkos kūrinius, gyvenimo momentus, tekstus. Todėl kad pačios savaime plikos kalbos apie patriotizmą, aukštą tarnystę niekada nepasieks tikslo, tai visada bus pro šalį”, – sako rašytojas Dmytro Stus, Nacionalinio T.Ševčenkos muziejaus Kijeve vadovas. Pokalbis apie muziejaus veiklą sudėtingomis sąlygomis.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“– gegužės 18 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...