captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Rimanto Štaro žvilgsnis į teatro žiūrovą

„Viena žiūrovė visus Dainiaus Svobono spektaklius, ar jie kasdien eitų, stebi. Eina, aš klausiu, kelintą kartą. Ir vis atneša gėlių“, – pasakoja Nacionalinio Kauno dramos teatro administratorius, aktorius Rimantas Štaras.  
Nacionalinio Kauno dramos teatro administratorius<br> aktorius Rimantas Štaras. Evaldo Šemioto nuotr.
Nacionalinio Kauno dramos teatro administratorius
aktorius Rimantas Štaras. Evaldo Šemioto nuotr.

„Prastėjanti vertimų kokybė motyvuoja pačiai imtis vertėjo darbo. Tai susiję ir su automatinio vertimo atsiradimu, ir su žmonių nesąmoningėjimu, manymu, jog nesuderinti linksniai nėra svarbūs, jeigu supranti teksto žinutę. Bet juk taip skurdinama tiek užsienio, tiek gimtoji kalba. Geras vertimas yra įnašas į mūsų visų kalbinį nenubukėjimą“, –  sako Aistė Kučinskienė, išvertusi J. G. Vásquez knygą „Taip skamba krintantys” ir už šį debiutą apdovanota Dominyko Urbo premija.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kūno dalys mįslėse kalba apie erotiškumą, tomis mįslėmis buvo supažindinama su lytiškumu. Drąsesnius mįslių įminimus išgirsdavo vyresnieji, o nepilnamečiams būdavo pateikiamas kur kas švelnesnis variantas“, – pastebi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus darbuotoja dr. Aelita Kensminienė.

„Viena žiūrovė visus Dainiaus Svobono spektaklius, ar jie kasdien eitų, stebi. Eina, aš klausiu, kelintą kartą. Ir vis atneša gėlių“, – pasakoja Nacionalinio Kauno dramos teatro administratorius, aktorius Rimantas Štaras, šiame teatre dirbantis nuo 1970-ųjų. – Buvo „Literatūros pamokos“ – labai aktualus spektaklis. Į Vilnių gastrolėms leido parodyti tik tris spektaklius. Žiūrovų buvo tiek, kad... Iš kur jie atsirado? Paskui išsiaiškinom, kad kažkas atėjo, langus atidarė kiemuose ir jie sulipo. Nebuvo net kur stovėti.“ Kaip pasikeitė Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatro lankymo kultūra? Kokie Rimantui pasirodo teatro žiūrovai?

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 17 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...