captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie fotografiją su „Auksinio kadro“ laureatais

„Dabar mes gyvename paveiksliukais. Nebeskaitome, nebemokame gražiai rašyti, tik skubame ir vartojame visur mirguliuojančius vaizdus. Bet nereikia tam priešintis, atsirado naujos galimybės, kurias gali išnaudoti ne tik fotografai“, – sako Laima Kavaliauskaitė, Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose pelniusi „Auksinį kadrą“.  
Fotografė Laima Kavaliauskaitė.
Fotografė Laima Kavaliauskaitė.

„Man įdomu kaip kūrinys menininkui yra terapija ir kaip jis žiūrovui tampa kelione, kaip gali paliesti, įkvėpti, sujaudinti. Manau, kad jis gali keisti žmogaus požiūrį, plėsti ribas“, – šiuolaikinio šokio spektaklį-performansą „Išoriniai pojūčiai“ pristato menininkė Austėja Vilkaitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mums ne taip svarbu,  nori pasakyti ar parašyti, bet kaip tai padaryti. Tada kelios abėcėlės raidės gali nulemti labai daug ką, o laisvė reikšti įsitikinimus nebėra svarbiausia“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Dabar mes gyvename paveiksliukais. Nebeskaitome, nebemokame gražiai rašyti, tik skubame ir vartojame visur mirguliuojančius vaizdus. Bet nereikia tam priešintis, atsirado naujos galimybės, kurias gali išnaudoti ne tik fotografai. Fotografija – mano antros lūpos, gal net svarbesnės. Darbais apie save papasakoju daug daugiau nei žodžiais. Žaviuosi neribotomis fotografijos galimybėmis, tik turėk laiko.  Manau, kad šio meno išmokstama, bet tik iki tam tikros ribos. Visa kita – pajautimas ir išjautimas, negalėjimas to nedaryti. Tikiu, kad bet kuris dailininkas, dizaineris galėtų būti fotografu, juk estetikos jausmas, matymas ir vaizdo valdymas yra pagrindiniai ingredientai fotografijoje. Daug kur tinka posakis, kad sunkiausia pradėti, bet čia tai tikrai nėra sunku. Sunkiausia kylant niekada nepasiekti savo galimybių lubų. O ką dėl to daryti ir kaip save teisingai matyti – tikra mistika“, – sako Laima Kavaliauskaitė, Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose pelniusi „Auksinį kadrą“. Pokalbis studijoje su „Auksinio kadro“ laureatais fotografais L. Kavaliauskaitė, Domantu Pipu ir Sauliumi Žiūra.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 16 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...