captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje” – apie statybas šalia Misionierių ansamblio

„Kai buvo registruojamas Misionierių vienuolynas, prieglaudoje nebuvo rasta jokios vertės. Dabar kovojama, kad ji vertinga“, – sako projekto  „Misionierių sodai“ vadovas, architektas, archeologas Robertas Zilinskas.

„Šiandien kyla ne tik populistai, bet ir žmonės, kurie pasisako prieš populizmą. Dauguma jų – jauni žmonės, turintys šviesią demokratijos viziją“, – sako apie Vidurio Europą rašanti publicistė, poetė Ellen Hinsey. Drauge su Tomu Venclova ji parengė pokalbių knygą „Nelyginant Šiaurė magnetą“. 

„Literatūros kritika prisodrina skaitymą supratimo malonumu, atsiranda visai kita patirties kokybė“, – įsitikinusi literatūrologė Rūta Šlapkauskaitė. Plačiau apie šiandieninę literatūros kritikos situaciją mintimis taip pat pasidalys literatūros kritikė Elžbieta Banytė, apžvalgininkai, kritikai, rašytojai Giedrė Kazlauskaitė ir Rimantas Kmita.

Prisiminsime šviesaus atminimo choro dirigentą ir pedagogą prof. Antaną Jozėną, kuriam šį pavasarį būtų sukakę 90 metų. Klausysimės fragmentų iš 2007 m. įrašyto pokalbio, kuriame maestro teigė: „Dainų šventės pavirto gegužinėm, o modernumą suprantam tik kaip kojų trepsėjimą ir mosikavimą rankom“.

„Tikybos pamokos sunkiai suderinamos su šiuolaikinės visuomenės įvairove. Mokykloje pristatomas tik vienos religijos požiūris į pasaulį. Tuo tarpu pasaulis toks sudėtingas, kad vieno požiūrio nebegali būti“, – savo komentare teigia Vytauto Didžiojo universiteto docentė, religijotyrininkė Milda Ališauskienė.

„Dabartis man atrodo slenkanti nuo visiško skurdo į kičą“, – sako fotomenininkas Vytautas Pletkus, Kaune, buvusiame kino teatre „Neringa“, pristatantis fotografijų parodą „Placebas“.

„Visuomenė savo poziciją galėjo išsakyti žymiai anksčiau, kai buvo viešai svarstomi specialieji ir bendrieji planai, o ne dabar, kai jau vyksta darbai“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kultūros paveldo tema diskutuosime su projekto „Misionierių sodai“ vadovu architektu, archeologu Robertu Zilinsku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...