captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukanka 450 metų, kai gimė italų kompozitorius, madrigalų, operų, religinės muzikos autorius Claudio Monteverdi. Jo kūryba jau peržengia Renesanso ribą, jo operos ir stambios formos vokaliniai instrumentiniai kūriniai būdingi jau baroko stiliui. Apie Claudio Monteverdi – pirmadienio viktorinoje.
Italų kompozitorius<br> madrigalų<br> operų<br> religinės muzikos autorius Claudio Monteverdi.
Italų kompozitorius
madrigalų
operų
religinės muzikos autorius Claudio Monteverdi.

„Muzikantai puikiai jaučia vienas kitą scenoje, jų rankose gitaros skamba kaip mažas orkestras“, – Danijos virtuozus „Gantriis-Zimmermann guitar duo“ pristato ansamblį į Lietuvą pakvietusios asociacijos „Arts Libera“ vadovas gitaristas Gintaras Kamsiukas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Pasakojimas apie Norą Vebster yra vienas iš tų retųjų literatūros istorijoje romanų, kuriuose moters vedybos yra parodomos kaip moters išsilaisvinimo ir laisvo gyvenimo sąlyga“, – sako literatūrologė dr. Jurgita Katkuvienė apie airių rašytojo Colmo Toibino romaną „Nora Vebster“.

Sukanka 450 metų, kai gimė kompozitorius, madrigalų, operų, religinės muzikos autorius Claudio Monteverdi. Tiksli jo gimimo data – nenustatyta, tačiau dokumentai tvirtina, jog Claudio Giovanni Antonio Monteverdi buvo pakrikštytas Kremonoje 1567-ųjų gegužės 15-tą dieną. Apie vieną žymiausių italų kompozitorių, kurio kūryba jau peržengia Renesanso ribą, kurio operos ir stambios formos vokaliniai instrumentiniai kūriniai būdingi jau baroko stiliui – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gegužės 15 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...