captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: naujas vertimų žurnalas „Hieronymus“

„Kodėl man nepatinka grynoji poezija? Kodėl? Ar dėl tos pačios priežasties, dėl kurios man neskanus grynas cukrus?“, –  provokuoja lenkų rašytojas Witoldas Gombrowiczius.
Laidos vededėjas Rimantas Kmita.
Laidos vededėjas Rimantas Kmita.

Provokacijų, atradimų, gerų klasikinių grožinės literatūros ir filosofijos tekstų, naujauių šiuolaikinės užsienio literatūros vardų rasite naujame Lietuvos vertėjų sąjungos leidžiamame žurnale „Hieronymus“, kurį pristatysime laidoje. 

Verstinės literatūros Lietuvoje yra daug ir pačios įvairiausios. Bet iki šiol savo atskiro žurnalo vertėjai neturėjo. Vertimų žurnalai – sena tradicija, ją turi ir kaimyninės šalys – Lenkija, Rusija. Jų „Literatura na świecie“ ar „Innostranaja literatura“ visuomet pristato įdomiausius šiuolaikinės literatūros vardus, kurių dar nesiryžta imtis leidyklos, arba vis dar neišverstus, pražiūrėtus klasikų kūrinius. Beje šie žurnalai ir Lietuvoje ilgus metus buvo vienas svarbiausių orientyrų tiems skaitytojams, kurie norėdavo sekti užsienio literatūros naujienas.

Apie naują lietuviškai leidžiamą vertimų žurnalą kalbėsimės su jo iniciatoriais ir rengėjais: Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininke Rasa Matulevičiene, Austėja Merkevičiūte ir žurnalo vyriausiuoju redaktoriumi Gediminu Puloku.

Kaip kilo idėja ir iš kur kyla vertimų žurnalo poreikis? Kaip dirbama su tolimų šalių literatūromis ir kokie netikėčiausi atradimai?

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – gegužės 14 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 15 d., pirmadienį, 01.05 val. ir gegužės 16 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close