captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šaltas pavasaris ir toliau kenkia žemdirbiams

Vėsūs praėjusios savaitės orai, vietomis iškritęs sniegas, šlapdriba pridarė papildomų rūpesčių daugeliui šalies žemdirbių. Raseinių rajono Milašaičių kaimo ūkininkas Alvydas Daujotas per dviejų dešimtmečių darbinę patirtį neatmena tokio sudėtingo pavasario. Kartu su sūnumi Gyčiu tvarkosi mišriame 200 ha ūkyje. Abu dabar gaudo palankesnių orų valandas, nes nori baigti vasarojaus sėją, tačiau trukdo ne tik gamtos kaprizai, bet ir gendanti technika.
Gytis ir Alvydas Daujotai.
Gytis ir Alvydas Daujotai.

Klemės rajone, Pagryžuvyje, gyvenantys ir aplink namus turintys 60 ha augalininkystės ūkį Rima ir Algis Bartkai šį pavasarį vadina išbandymų laikotarpiu. Vasarojaus sėja vėlavo, baiminasi, kad per anksti nesudygtų vasariniai kvietukai. Ūkininkai tik pernai pardavė paskutinę karvę, gyvulių visai nelaiko. Turėjo ekologinį statusą, bet šiemet jo atsisakė. Kodėl tokie pokyčiai, kaip šeimos ūkį paveiks šaltas pavasaris?

Šis pavasaris – geriausias pavyzdys, kaip nuo gamtos priklauso žemdirbyste užsiimantys kaimo gyventojai. Daug lengviau turintiems alternatyvų žemės ūkiui verslą. Rokiškio rajone, Kavoliškyje, gyvenantis Tomas Mačys keletą metų dirbęs Anglijoje statybose, grįžęs įsteigė indvidualią įmonę ir dabar sėkmingai darbuojasi. Su dar dviem vaikinais teikia paslaugas norintiems pagerinti buities sąlygas. Kaip tvarkosi jaunasis verslininkas kaime?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...