captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dailininkė Audronė Petrašiūnaitė

„Moteris turi būti graži, stilinga, o luošumas yra stigma. Kai ketverius metus sėdėjau neįgaliojo vežimėly, jaučiausi kaip išmesta iš visuomenės“, – apie kūryboje užfiksuotas asmenines patirtis sako tapytoja Audronė Petrašiūnaitė, surengusi parodą „Aš ir Frida Kahlo“.
Dailininkė Audronė Petrašiūnaitė.
Dailininkė Audronė Petrašiūnaitė.

„Svarbiausias poezijos vaidmuo – plėtoti kalbą, neleisti jai sustingti, virsti stereotipais, kvailinimo ir manipuliavimo įrankiu“, – sako šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas poetas, publicistas, vertėjas, Jeilio universiteto prof. Tomas Venclova.

Užsienių naujienų apžvalgoje kalbėsim apie Italijoje prasidedančią Venecijos šiuolaikinio meno bienalę. Taip pat – geriausio Europos muziejaus apdovanojimą pelniusį Ženevos etnografijos muziejų.

„Kai siūlome – reikia kažką daryti, kovoti, mūsų draugai menininkai sako: su jais nepakovosi, jeigu jiems gerai, tai tegu ir turi. Kas tie jie?“, – klausia  menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai, pristatantys parodą „Pavasaris“.

„Mums ne taip svarbu, nori pasakyti ar parašyti, bet kaip tai padaryti. Tada kelios abėcėlės raidės gali nulemti labai daug ką, o laisvė reikšti įsitikinimus nebėra svarbiausia“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Nemanyčiau, kad lietuvių šiuolaikinis šokis kuo nors originalus. Mums trūksta drąsos labiau pasikliauti savo patirtimi“, – sako šiuolaikinio šokio kūrėjas Vytis Jankauskas, festivalyje „Naujasis Baltijos šokis‘ pristatantis spektaklį „Agonija“.

„Stengiuosi gyventi tuo momentu, o kai būna visai sunku, labai padeda gamta: medžiai, paukščiai, katinas, kuriam nesvarbu tu docentas ar profesorius“, – apie gyvenimą kaime pasakoja tapytoja A. Petrašiūnaitė, surengusi parodą „Aš ir Frida Kahlo“.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 13 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...