captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: braškių augintojas siunčia prastą žinią valgytojams

Dar nespėjus galutinai įvertinti praėjusios nepalankios braškynams žiemos padarytų nuostolių, braškių laukus jau niokoja pavasarinės šalnos ir sniegas. Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininkas Vidas Juodsnukis sako, kad šiuo metu braškynų savininkai įvairiais būdais mėgina apsaugoti savo laukus: laisto vandeniu, kūrena laužus, naudoja priedangas.
Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininkas Vidas Juodsnukis. Eriko Ovčarenko nuotr.
Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininkas Vidas Juodsnukis. Eriko Ovčarenko nuotr.

Antrus metus savo žemę dirbantis Birštono sav. jaunasis ūkininkas Mykolas Rukas nėra iš tų laimingųjų, kurie sugebėjo pasinaudoti ES parama ūkiui kurti ir stiprinti. Inžinieriaus mechaniko diplomą turintis jaunas žmogus dirba 100 ha žemės, joje augina kviečius, kvietrugius, avižas, pupas, rapsus. Kol kas kai kuria technika tenka dalintis su šalia 300 ha žemės dirbančiu tėčiu Jurgiu Ruku.

Šalyje yra beveik 11 tūkst. bitynų, kuriuose laikoma apie 188 tūkst. bičių šeimų. Bičių mirtingumas Lietuvoje po šios žiemos yra vienas mažiausių ES – siekia iki 5 proc. Tačiau po žiemos nusilpusias bičių šeimas gali užklupti ir net pražudyti virusinės ligos. Išsamiau – Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Molekulinės biologijos ir genetiškai modifikuotų organizmų tyrimo skyriaus vedėjas dr. Vaclovas Jurgelevičius.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gegužės 12 d., 06.07 val., per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...