captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: memorialiniai muziejai: kaip keičiasi, kuriasi, miršta?..

„Įsivaizduokite, kad dabar uždarote muziejų, kuris neįdomus... ir jo niekada nebebus. Gal palaukti, pakentėti? Kada nors ateis kūrybingi žmonės ir jį pakeis. Svarbiausia kol kas išsaugoti, o ne sunaikinti“, – sako Lidija Puškariova, Sankt Peterburgo Aleksandro Bloko buto-muziejaus vedėja.   
Aleksandro Bloko butas-muziejus Sankt Peterburge.
Aleksandro Bloko butas-muziejus Sankt Peterburge.

„Lietuvoje memorialinių muziejų yra per daug“, – įsitikinusi Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. – Neturime strategijos, kiek čia tų muziejų reikia“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje:  rūbai kaip skulptūros – japonų dizainerės madų paroda Metropoliteno muziejuje Niujorke; itališkas motorizuotas dviratis prieš 50 metų – kultūrinės reminiscencijos apie laisvalaikį Europos pietuose; kur dingo senasis, kultūringas Paryžius?

„Įsivaizduokite, kad dabar uždarote muziejų, kuris neįdomus... ir jo niekada nebebus. Gal palaukti, pakentėti? Kada nors ateis kūrybingi žmonės ir jį pakeis. Svarbiausia kol kas išsaugoti, o ne sunaikinti, – reikia palaikyti. Vaikai su mumis elgsis taip, kaip mes elgiamės su savo tėvais. Tai mūsų požiūris į protėvius. Vadinasi, ir į save pačius“, – sako Lidija Puškariova, Sankt Peterburgo Aleksandro Bloko buto-muziejaus vedėja. Kaip keičiasi, kuriasi ir miršta memorialiniai muziejai? Pokalbiai su Lietuvos ir užsienio muziejininkais – Tarptautinės memorialinių muziejų konferencijos „Memorialinis muziejus: kelias į knygą“ Anykščiuose dalyviais: A. Ruseckaite, L. Puškariova,  A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriumi Antanu Verbicku, Jonavos krašto muziejaus direktoriaus pavaduotoja edukacijai Ramune Rugiene, Prienų krašto muziejaus vyr. muziejininke Anele Razmislavičiene.                     

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...