captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią vietą mūsų kultūroje užima šiuolaikinis šokis?

„Reikia pripažinti, kad šiandien Lietuva nebėra ta šalis, kuri kaip dar nepažintas geopolitikos subjektas domintų Europos ar Amerikos šokio prodiuserius, kaip tai buvo praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, vos atsidarius sienoms“, – sako festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘17“ vadovė Gintarė Masteikaitė.  
Festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘17“ vadovė Gintarė Masteikaitė. R. Ščerbausko nuotr.
Festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘17“ vadovė Gintarė Masteikaitė. R. Ščerbausko nuotr.

„Paveikslus man diktuoja gamta, jos kaita: ruduo – žiema, žiema – pavasaris. Vasarą nemėgstu tapyti – per daug gražu, per daug spalvų... O aš – ne koloristas“, – pasakoja dailininkas atsiskyrėlis Viačeslavas Jevdokimovas-Karmalita, kurio paroda atidaryta Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Viešojo kalbėjimo kultūra Lietuvoje yra tokia susitraukusi, tokia sustabarėjusi. Žmonės taip bijo viešai kalbėti, ir bijo ne dėl to, kad neturi, ką pasakyti, bet bijo tiesiog blogai kažką sukirčiuoti“, – sako žurnalistė Juta Liutkevičiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su LRT „Kalbos grynuolėmis“ Austėja Kuskiene ir Juta Liutkevičiūte. 

„Reikia pripažinti, kad šiandien Lietuva nebėra ta šalis, kuri kaip dar nepažintas geopolitikos subjektas domintų Europos ar Amerikos šokio prodiuserius, kaip tai buvo praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, vos atsidarius sienoms“, – sako festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘17“ vadovė Gintarė Masteikaitė. – Todėl smagu, kad mūsų šalis yra pažengusi ir savo kultūriniu lygiu, ir menine produkcija – Lietuvoje jau atsiranda darbai, kurie įdomūs užsienio festivalių organizatoriams. Džiaugiuosi, kad tarptautinėje šokio rinkoje jau esame lygiaverčiai žaidėjai, galime konkuruoti su visų kitų Europos valstybių spektakliais. Tačiau tai išsivystė ne per vienerius metus.“ Kokią vietą mūsų kultūroje užima šiuolaikinis šokis? Kaip jis keičiasi? Ir kuo šiemet nustebins festivalis „Naujasis Baltijos šokis‘17“? Apie tai – pokalbyje su Gintare Masteikaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 10 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...