captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie poeziją ir naujas jos formas

„Noriu atrasti visai naują metodą. Tarkime, jei galerijoje patalpini kažkokį daiktą, jis savaime tampa meno kūriniu. Lygiai taip pat įvairus turinys, patalpintas į knygą, virsta poezija. Labai įdomu stebėti, kaip poezija tampa tokie dalykai kaip, pavyzdžiui, balso paštas, kurį sugeneruoja ir su klaidomis parašo kompiuteris“, – sako tekstų autorius, poezijos atlikėjas-slemeris Žygimantas Kudirka-Mesijus.
Tekstų autorius<br> poezijos atlikėjas-slemeris Žygimantas Kudirka-Mesijus. Asmeninio archyvo nuotr.
Tekstų autorius
poezijos atlikėjas-slemeris Žygimantas Kudirka-Mesijus. Asmeninio archyvo nuotr.

„Indėnų žemės – tai ne vieta, o būsena. Kai tapai paveikslą, įlendi į vieną, ypatingą jauseną, o išėjus iš dirbtuvės atsirandi jau kitoje, žemiškoje. Galvoje visiška makalynė, vertybės nebeaiškios. Bet noriu tapyti tai, ką jaučiu“, – sako tapytojas Ramūnas Grikevičius, uostamiesčio „Baroti“ galerijoje pristatęs parodą „Susitikimas indėnų žemėse“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvos sociologų atlikta apklausa parodė, kad žmonės jaučiasi nesaugūs pirmiausia dėl to, kad apie tai rašoma, rodoma, bet daugelis negalėjo prisiminti, kad kas nors panašaus būtų atsitikę su jais ar jų pažįstamais. Tai tiesioginis įrodymas, kaip žiniasklaida veikia realybę“, – apie žiniasklaidą komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Noriu atrasti visai naują metodą. Tarkime, jei galerijoje patalpini kažkokį daiktą, jis savaime tampa meno kūriniu. Lygiai taip pat įvairus turinys, patalpintas į knygą, virsta poezija. Labai įdomu stebėti, kaip poezija tampa tokie dalykai kaip, pavyzdžiui, balso paštas, kurį sugeneruoja ir su klaidomis parašo kompiuteris. Standartai nebeįdomūs. Dauguma žmonių daro viską, ko iš jų yra tikimasi, todėl bet kuris išsišokimas yra pastebimas ir intriguojantis. Nei vienas eksperimentas nėra užprogramuotas pavykti. Bandymai pirmiausia yra provokacija: naujų liaukų atsiradimo smegenyse stimuliavimas, dar nepatirti pojūčiai. Vyresni žmonės paprastai visi iki vieno yra užsiblokavę ir nenori priimti jokių eksperimentinių bandymų. Bet tuo pačiu manau, kad kuo vyresnis žmogus, tuo jam aktualiau yra domėtis naujais dalykais. Šiuo atveju sveikintinas reiškinys yra netgi vadinamoji „galerijų mafija“, kuri vaikšto į visus atidarymus iš eilės. Manau, kad taip žmonės ne vien vyno atsigeria, bet ir išlaiko ryšį su esamomis tendencijomis“, – sako tekstų autorius, poezijos atlikėjas-slemeris Žygimantas Kudirka-Mesijus. Pokalbis studijoje apie naujas poezijos formas su Ž. Kudirka, Gabriele Malinauskaite, Nerijumi Cibulsku ir Mariumi Martynenko.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 9 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...