captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dar kartą apie paveldo politiką su istorike Marija Drėmaite

„Teritorijose, objektuose, kur yra labai dideli ekonominiai, plėtros interesai, dažnai patenkama tarp dviejų kraštutinumų: nuo griežto reikalavimo maksimaliai saugoti ir nieko nekeisti iki visiško nevertinimo“, – teigia architektūros istorikė dr. Marija Drėmaitė.
Istorikė dr. Marija Drėmaitė. Tomo Vinickio (DELFI) nuotr.
Istorikė dr. Marija Drėmaitė. Tomo Vinickio (DELFI) nuotr.

„Visaginas – ypatingas miestas, bet daugelis jo nepažįsta. Žiniasklaida prikūrė savų mitų. Bandom suprasti, kaip gyvena visaginiečiai, statę, o dabar uždarinėjantys galingiausią pasaulyje elektrinę“, – sako spektaklio apie Visaginą ir Ignalinos atominę elektrinę „Žalia pievelė“ režisierius Jonas Tertelis.  

„Paveikslus man diktuoja gamta, jos kaita: ruduo – žiema, žiema – pavasaris. Vasarą nemėgstu tapyti – per daug gražu, per daug spalvų... O aš ne koloristas“, – pasakoja dailininkas atsiskyrėlis Viačeslavas Jevdokimovas-Karmalita, kurio paroda atidaryta Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje.

Nuo 19-o amžiaus iki Antrojo pasaulinio karo Kuršių nerija buvo dailininkų rojaus kampelis – čia veikė Nidos dailininkų kolonija. Iš triukšmo, civilizacijos menininkai bėgo į laukinę gamtą. Šiandien atrasti pajūryje kūrusių dalininkų pėdsakus kviečia kultūrinis maršrutas „Nuostabiosios žemės beieškant“.

„Lietuvos sociologų atlikta apklausa parodė, kad žmonės jaučiasi nesaugūs pirmiausia dėl to, kad apie tai rašoma, rodoma, bet daugelis negalėjo prisiminti, kad kas nors panašaus būtų atsitikę su jais ar jų pažįstamais. Tai tiesioginis įrodymas, kaip žiniasklaida veikia realybę“, – apie žiniasklaidą komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Londone atidarytas pirmasis Migracijos muziejus šalyje. Siekdama atkreipti dėmesį į grėsmes demokratijai, Argentinos menininkė nusprendė pastatyti konstrukciją iš įvairiose pasaulio šalyse uždraustų knygų. Berlyne buvęs banko pastatas paverstas laikina šiuolaikinio meno paroda. Apie tai šios savaitės užsienio kultūros naujienų apžvalgoje pasakoja Indrė Anskaitytė.

„Situacija simptomiška blogąja prasme: mes nesuprantame, kokie valstybės prioritetai, nematome paveldo politikos“, – ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie įsisenėjusias paveldosaugos problemas kalbėsime su architektūros istorike Marija Drėmaite.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 6 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...