captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: planetų ir žvaigždžių įtaka žmogaus gyvenimui

Gruodžio 21-oji – tikroji žiemos saulėgrįža. Visatoje viskas įvyksta anksčiau, negu mes pajuntame Žemėje. Tai patvirtina ir Jonas Vaiškūnas – etnokosmologas, tyrinėjantis įvairių tautų etnines žinias apie dangaus šviesulius ir Visatą.  
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Gruodžio 21-oji – tikroji žiemos saulėgrįža. Mūsų senoliai dar pagonybės laikais saulėgrįžą vadindavo Elnio devyniaragio švente, didelį dėmesį skyrė dangaus kūnų padėčiai, atidžiai stebėdavo žvaigždes ir planetas. Jau tada jie suprato, kad Visatoje viskas įvyksta anksčiau, negu mes pajuntame Žemėje. Tai patvirtina ir Jonas Vaiškūnas – etnokosmologas, tyrinėjantis įvairių tautų etnines žinias apie dangaus šviesulius ir Visatą.

Artėja Kalėdos. Turėsime net tris šventines dienas, dar dvi savaitgalio, taigi eisime į svečius sulauksime svečių ir, aišku, sėsime prie vaišių stalo. Šeimininkams įprasta nukrauti šventinį stalą įvairiais valgiais, primygtinai visus raginti vaišintis. Neretai po gausių vaišių dažnas prasčiau pasijunta. Ką pataria mitybos specialistai?

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su tautodailininke Dalia Ališauskiene. Ji, kaip įsitikino mūsų klausytojai, šią savaitę, nepaisydama nepalankių orų, daug keliavo. Tautodailės gaminius teko pristatyti užsakovams, dalyvauti mugėje Vilniuje, aišku, tartis dėl naujų užsakymų ir padėti vyrui kūrybinėse dirbtuvėse. Ketvirtadienio planuose buvo Ūkininkių draugijos renginys Žemės ūkio ministerijoje.  

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį gruodžio 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...