captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: užsikimšusių drenažo sistemų plovimo mašina

Signalai iš Lietuvos ūkių rodo, kad šį pavasarį pastebimai padaugėjo drenažo sistemų gedimų. Deja, šalinti juos stinga lėšų, darbai vėluoja. Ieškodami išeities iš šios bėdos, Vilkaviškio raj. ūkininkai Alvytė ir Eugenijus Valuckai be kitos melioracijos technikos įsigijo užsikimšusių drenažo sistemų plovimo mašiną. Ši investicija puikiai pasiteisina.
Vilkaviškio raj. ūkininkas Eugenijus Valuckas. A. Steponavičiaus nuotr.
Vilkaviškio raj. ūkininkas Eugenijus Valuckas. A. Steponavičiaus nuotr.

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja atvejų, kai nusižiūrėjus Vakarų Europoje, tai vienur, tai kitur buriasi  30–40 metų bendraminčiai miestiečiai ir kuria ekologinius kaimus. Jų yra Molėtų rajone, Kazlų Rūdos savivaldybėje, kai kur kitur. Į ekologinių kaimų trobas, pastatytas iš molio ir šiaudų,  įvesta elektra jų gyventojai naudojasi internetu. Kardokų kaimo žmonės tvirtina, kad kurtis šiame ekologiniame kaime juos skatina troškimas gyventi darnoje su gamta, daug kitų svarbių priežasčių.

Anykščių rajone, Žviliūnų kaime, ūkininkaujantis Aidas Šulskis šiandien valdo beveik 300 hektarų augalininkystės ūkį, kuriame dirba tik šeimos nariai. Anksčiau jam teko darbuotis Danijos ūkiuose. Kaip ten įgytą patirtį ir žinias sekasi pritaikyti savame  ūkyje?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ –  penktadienį, gegužės 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...