captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika”: skurdo spąstai ir kova su socialine nelygybe

LRT RADIJAS gegužės mėnesį pasakos apie skurdo spąstus, į kuriuos patenka kone trečdalis šalies gyventojų. Būtent tiek žmonių pernai gyveno ties skurdo riba, daugiau nei penktadalis gyventojų – žemiau skurdo ribos. Tai vieni prasčiausių rodiklių Europos Sąjungoje.

Ekspertai vis dažniau atkreipia dėmesį, kad skurdas ir socialinė atskirtis – vienos ryškiausių problemų Lietuvoje, o egzistuojanti socialinės apsaugos sistema esą negali suteikti efektyvios pagalbos.

Keturiose „Radijo dokumentikos“ laidose LRT RADIJO žurnalistės pažvelgs į egzistuojančias skurdo ir atskirties problemas iš arti.

Pirmojoje laidoje pasakosime apie gyvenime klaidų padariusius žmones, kurie pasiryžo atsitiesti. Dažniausiai juos pasitinkanti pirmoji kliūtis – besivelkančios ilgalaikės skolos ir supratimas, kad noras sąžiningai dirbti gali būti greitai sugriautas antstolių, kurie skoloms padengti gali nuskaičiuoti iki 50 procentų minimalaus atlyginimo.

Kitose laidose kalbėsime apie išbandytas ir pasiteisinusias atskirties mažinimo strategijas. Aiškinsimės, ką išgyvena nurašytieji į socialinę atskirtį ir kokią žalą daro toks visuomenės susiskaldymas? Taip pat klausime, ar švietimas prisideda prie socialinės nelygybės mažinimo ar kaip tik padeda ją formuoti?

Pirmoji „Radijo dokumentikos“ laidų ciklo apie Lietuvoje patiriamą atskirtį dalis – šį sekmadienį, gegužės 7 d., 11.05 val.

Vedėja Indrė Anskaitytė.


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close