captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: menininkų duetas Svajonė ir Paulius Stanikai

„Tikrai niekur nesame dingę! Kas keletą mėnesių būtinai grįžtame. Nors atrodo, jog kai kuriems čia esantiems geriau laikyti mus dingusiais. Mažiau rūpesčių ir dalybų. Tik važiuok ir dink, o mes čia pasitvarkysime, kaip norime! Iš dalies jaučiamės išstumti“, – sako menininkas Paulius Stanikas. Svajonės ir P. Stanikų duetas šią savaitę sostinės galerijoje „Vartai“ pristatė parodą „Pavasaris“.
Svajonė ir Paulius Stanikai. Asmeninio albumo nuotr.
Svajonė ir Paulius Stanikai. Asmeninio albumo nuotr.

„Norisi atrasti balansą tarp įprastų akcentų, kuriuos dėlioja muzika ar teatras. Mūsų kūryboje yra šiek tiek subtilaus ir gražaus prieštaravimo nusistovėjusiai tvarkai. Bet viską norisi daryti kuo kultūringiau, kad tai netaptų kažkokiu judėjimu nešant vėliavą priekyje ir griaunant jau seniai stovinčius monumentus“, – sako kūrybinio judėjimo „Whale Sounds“ narys Gabrielius Zapalskis. Subūręs gerbėjų ratą muzikinėje scenoje, „Whale Sounds“ kolektyvas netrukus debiutuos teatre su spektakliu „DU TU“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga aptars muzikos pasaulį ir Vokietijos radiją, taip pat prisimins vieną didžiųjų XX a. kompozitorių, Kurto Weillio bendraamžį, čekų kilmės austrą Ernstą Kreneką, kuris studijavo pas tą patį profesorių Berlyne kaip ir Vladas Jakubėnas.

„Tikrai niekur nesame dingę! Kas keletą mėnesių būtinai grįžtame. Nors atrodo, jog kai kuriems čia esantiems geriau laikyti mus dingusiais. Mažiau rūpesčių ir dalybų. Tik važiuok ir dink, o mes čia pasitvarkysime, kaip norime! Iš dalies jaučiamės išstumti. Esame lietuviai ir iš Lietuvos. Bet aš nesu nei lietuviškas, nei prancūziškas, nei lenkiškas ar norvegiškas... Visa tai man greičiausiai padarė įtaką, bet vis tiek esu pasaulio žmogus. Kai būsime labai labai seni, o tai bus dar tikrai negreitai, parašysime knygą. Ir galvojame, kad turėtų būti įdomu! Apie gyvenimą, apie žmones, apie gimimą ir mirtį, meilę ir seksą. Būtį. Apie tai – visa mūsų kūryba... Mums patinka taip gyventi, kaip gyvename – juk nesame tremtiniai. Bet jaučiame, kad galėtume daug ką padaryti čia, būti naudingi su savo patirtimi ir įdirbiu. O nekviečia ir neieško. Esame nepatogūs, nes – tiesūs, nesimaivome, neišsisukinėjame“, – sako menininkas Paulius Stanikas. Tarp Lietuvos ir Prancūzijos kuriantis Svajonės ir P. Stanikų duetas šią savaitę sostinės galerijoje „Vartai“ pristatė parodą „Pavasaris“. 

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 4 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...