captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar šiemet laimėsime „Euroviziją“?

„Eurovizija“ pradėta 6-ajame dešimtmetyje su iki naivumo kilnia misija: suteikti galimybę europiečiams, užuot kariavus, pamilti vieniems kitus per muziką“, – sako žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

„Atrado dailininkai vietą, kuri labai atitiko tuometinį dailininkų sąjūdį – iš triukšmingų, civilizacijos apimtų ir visų tos civilizacijos blogybių kupinų miestų eiti į natūralią gamtą, ieškoti tokių vietų, kur būtų gera kurti“, – Prano Domšaičio galerijos Klaipėdoje vedėja Kristina Jokubavičienė pasakoja apie kultūrinį maršrutą  „Nuostabiosios žemės beieškant“, skirtą norintiems atrasti XIX–XX a. pirmos pusės dailininkų pamėgto tapytojų rojaus – Nidos dailininkų kolonijos – pėdsakus dabartinėje Kuršių nerijoje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Eurovizija“ pradėta 6-ajame dešimtmetyje su iki naivumo kilnia misija: suteikti galimybę europiečiams, užuot kariavus, pamilti vieniems kitus per muziką, – sako žurnalistas Karolis Vyšniauskas. – Tačiau, kai 90-ųjų pradžioje Lietuvai buvo pasiūlyta dalyvauti „Eurovizijoje“, kažkur įvyko nesusikalbėjimas. Mums nepasakė, kad „Eurovizija“ yra vienas didelis vakarėlis, kuriame galiausiai nugalėtojais tampa visi – vien dėl to, kad dalyvauja. Dėl to, kad tą vakarą gali dainuoti, o ne stoti vieni prieš kitus su ginklais.“ Tačiau kodėl kuo toliau, tuo „Eurovizijoje“ politikos – daugiau? Ką dalyvavimas šiame dainų konkurse gali pasakyti apie šalies kultūrą ir jos muzikos industriją? Kodėl mes taip rimtai priimame „Euroviziją“? Kokie Lietuvos atstovų „Fusedmarc“ šansai ir kas gi šiemet ją laimės? Apie tai – pokalbyje su žurnalistu Karoliu Vyšniausku ir muzikos apžvalgininke Emilija Visockaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 2 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...