captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: prancūziška kalbos komedija

Jeigu nežinote, kad yra patafizika, jeigu negirdėjote apie prancūzų rašytoją Raymondą Queneau, jūsų laukia smagus atradimas. Pirmą kartą 1947 metais pasirodžiusi šio autoriaus knyga „Stiliaus pratimai“ yra eksperimentas, kai skirtingais stiliais perpasakojama viena ir ta pati istorija.
Prancūzų rašytojo Raymondo Queneau knygos „Stiliaus pratimai“ viršelio fragmentas.
Prancūzų rašytojo Raymondo Queneau knygos „Stiliaus pratimai“ viršelio fragmentas.

Skaitytojams „Stiliaus knyga“ teikia ne tik skaitymo malonumą, bet ugdo ir atidų skaitymą, moko jausti skirtingas teksto spalvas, jausti pasakojimo perspektyvą. O rašančius knyga gali įkvėpti daugiau eksperimentuoti ir ieškoti, daugiau dirbti su kalba ir stiliumi.

Toks žaidimas atskleidžia begalines kalbos galimybes, bet yra ir tikras iššūkis vertėjui. Apie tai, kaip sekėsi dorotis su išmoningais Raymondo Queneau stiliais, ar stilius nėra kaukė, už kurios nieko nėra, kodėl pagal J. S. Bacho variacijas kurtas literatūros tekstas yra ne iškilmingas, rimtas, o šmaikštus, juokingas ir žaismingas?

Laidoje apie šią knygą pasakos jos vertėja Akvilė Melkūnaitė, knygos fragmentus skaitys poetai ir vertėjai Dainius Gintakas, Vytautas Stankus, Karolis Lyvens.
 

Ved. Rimantas Kmita.

 „Literatūros akiračiai“ – balandžio 30 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 1 d., pirmadienį, 01.05 val. ir gegužės 2 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close