captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį?

„Koncentruosimės, kad Vasario 16-oji taptų švente visiems, įtraukianti visus Lietuvos žmones – ne tik Vilniuje, bet ir regionuose, kad įsitrauktų savivaldybės, kad būtų vienijančios akcijos per visą Lietuvą, kad iš tikrųjų visi ir suprastų, ką mes švenčiame“, – sako Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

„Tai buvo gyvybinga, spinduliuojanti žavesiu ir puikiu aktoriniu talentu asmenybė, savo sopranu turtinusi Lietuvos operą“, – operos solistę Marijoną Rakauskaitę apibūdina muziejininkė Rasa Jonė Ruibienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Nešiojuosi šią pasaką kaip mįslę, kurią įminti sekasi gana sunkiai dėl ypatingo jos unikalumo, sudėtingumo. Ji išsiskiria iš kitų pasakų konteksto. Nujaučiame po ja esančią mums labai menkai pažįstamą kultūrą, tai labai simboliškas tekstas“, – apie „Eglę žalčių karalienę“ sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus darbuotojas dr. Eugenijus Žmuida. Su rubrika „Kalbos rytas“ –  apie naują „Eglės žalčių karalienės“ interpretaciją.

„Šiuo metu programoje nebeliko infrastrūktūrinių projektų ir paminklų. Tai atspindi siekį koncentruotis į tas idėjas ir projektus, kurie apima visą Lietuvą kuo plačiau“, – atnaujintą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą pristato jos  koordinatorė Neringa Vaisbrodė. – Koncentruosimės, kad Vasario 16-oji taptų švente visiems, įtraukianti visus Lietuvos žmones – ne tik Vilniuje, bet ir regionuose, kad įsitrauktų savivaldybės, kad būtų vienijančios akcijos per visą Lietuvą, kad iš tikrųjų visi ir suprastų, ką mes švenčiame.“ Kodėl užtruko išgryninti ir paskelbti Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą? Ar turime aiškią viziją, kaip paminėti šimtmetį? Koks šios programos tikslas? Apie tai – pokalbyje su Neringa Vaisbrode ir publiciste, visuomenininke Ramune Sakalauskaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 26 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...