captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: nuo 2013-ųjų minimali alga – 1000 litų

Ministrų kabinetas pritarė minimalios mėnesio algos didinimui iki 1 tūkst. litų nuo sausio mėnesio. Vyriausybė taip pat padidino ir minimalų valandinį atlygį nuo 5,15 lito iki 6,06 lito.

Ministrų kabinetas  pritarė minimalios mėnesio algos didinimui iki 1 tūkst. litų nuo sausio mėnesio. Vyriausybė taip pat padidino ir minimalų valandinį atlygį nuo 5,15 lito iki 6,06 lito.

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, padidinus minimalų darbo užmokestį, padidėtų mažiausią darbo užmokestį gaunančių darbuotojų pajamos, didėtų vidaus vartojimas, mažėtų piniginės socialinės paramos gavėjų skaičius ir valstybės lėšų dalis, panaudojama socialinėms pašalpoms bei šildymo ir vandens kompensacijoms mokėti.

Manoma, kad minimalios algos padidinimas iki 1 tūkst. litų  paliestų apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų – apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų. Padidinus MMA iki 1 tūkst. litų vidutinės socialinės pašalpos dydis sumažėtų apie 5,6 lito, per metus būtų sutaupyta apie 15,2 mln. litų, kartu su administravimo išlaidomis iš viso būtų sutaupyta 15,8 mln. litų". Be to, anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, būtų legalizuota dalis nelegalaus darbo užmokesčio, didėtų paskatos dirbti, gerėtų darbo aplinka Lietuvoje, nes atsirastų perspektyvos gauti didesnį darbo užmokestį ir Lietuva neišsiskirtų iš kitų Europos Sąjungos šalių kaip šalis, kurioje MMA yra viena mažiausių, didėtų MMA ir vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio santykis. Didėtų įmokos į Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo fondus, o kartu ir socialinės garantijos darbuotojams.

Kaip minimalios algos kėlimas atsilieps verslui? 

Laidoje diskutuos Maistininkų profesinės sąjungos vadovė, Trišalės tarybos narė Gražina Gruzdienė, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos pirmininkas Danas Arlauskas, Prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas.

Vedėjas Vytautas Markevičius.  

„Dienos tema“ – gruodžio 19 d., trečiadienį, 18.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...