captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Čikagos lietuvių opera – vienintelė ilgametė etninė operos grupė Amerikoje, amerikiečių vertinama kaip tautinių mažumų kultūros reiškinys. Apie Čikagos lietuvių operą, prieš šešis dešimtmečius pastačiusią pirmąjį scenos veikalą – pirmadienio viktorinoje.

„Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinis braižas yra itin išraiškingas ir išskirtinis“, – teigia pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė, inicijavusi trečiadienį sostinės „Vaidilos“ teatre skambėsiantį world music projektą „Kosminis Čiurlionis“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Yra tokių autorių, kuriuos galime pavadinti ne tik metų atradimu, bet ir apskritai literatūriniu sukrėtimu“, – sako literatūrologė dr. Jurgita Katkuvienė apie vengrų rašytoją Laszlo Krasznahorkai. Jo romano „Priešinimosi melancholija“ vertėjas Vitas Agurkis prisipažįsta: „Šitas autorius mane šokdino taip, kaip dar nė vienas nebuvo šokdinęs“.

Čikagos lietuvių opera – vienintelė etninė operos grupė Amerikoje. Po keletą sezonų ar ilgiau Čikagoje yra veikusios čekų, lenkų operos trupės, tik nė vienos jų negalima apibūdinti kaip nuolat veikiančios kompanijos. Tuo tarpu Lietuvių opera – ilgametė, meniniu lygiu atitinkanti teatro kvalifikacijas, amerikiečių vertinama kaip tautinių mažumų kultūros reiškinys. Na, o mūsų nacionalinio meno atžvilgiu – tai savarankiška teatro atšaka, turinti savo vietą teatro istorijoje. Apie Čikagos lietuvių operą, prieš šešis dešimtmečius pastačiusią pirmąjį scenos veikalą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ balandžio 24 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...