captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kodėl nesusitvarkome su paveldu?

„Turim kritinę paveldo situaciją: griūvantį Gedimino kalną, statybas šalia Misionierių bažnyčios, nes šitoj srity dirba daug vidutinybių, atliekami tik technokratiniai tyrimai", – teigia šiuos objektus tyrinėjanti dailės istorikė, Nacionalinio muziejaus darbuotoja Birutė Rūta Vitkauskienė.  
Kiril Čachovskij (DELFI) nuotr.
Kiril Čachovskij (DELFI) nuotr.

„Atviros Lietuvos fondas sieks sukurti erdvę, kur galėtų susiburti žmonės, norintys ir galintys kažką pakeisti“, – sako ALF valdybos pirmininkė Milda Ališauskienė. Pokalbyje apie atsikūrusio fondo tikslus ir perspektyvą taip pat dalyvauja fondo vadovė Sandra Adomavičiūtė.

„Kai pamatėme apklausos dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro steigimo rezultatus ir perskaitėme panevėžiečių komentarus, mus ištiko šokas. Dabar visi žiūrovai susirūpinę klausinėja, ar tikrai nugriaus tą pastatą, ar tikrai nebeliks „Garso“. Žmonės norėtų, kad nekomercinis kinas liktų būtent šioje miesto vietoje“, – sako Panevėžyje veikiančio seniausio Lietuvoje kino teatro „Garsas“ vadovė Genė Pučinskienė.

„Sugalvojom kurti savo serialą, žiūrėjom ir svajojom apie dabar labai populiarius danų serialus, tačiau Estijoje teturėjom muilo operų scenaristus. Kol radom gerą išeitį...“ – apie Estijos kino ambicijas pasakoja Kino instituto direktorė Edith Sepp.

„Pasak visų ekonominių apžvalgų, Lenkija, Bulgarija, Rumunija labiausiai atsiliekančios ES šalys. Tokie Dievo mažutėliai. O dar ta politinė priespauda. Man tik įdomu, kaip jiems pavyksta apie savo piktžaizdes prabilti iš kino ekranų?“ – savo komentare retoriškai klausia socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje domėsimės, ar 2017-ieji taps metais, kai virtualios realybės filmų kūrėjai sulauks didžiojo pripažinimo? Kodėl balandžio 23 d. minimos Jurginės yra išskirtinai populiarios Katalonijoje ir kodėl tą dieną parduodama daugiausiai kataloniškų knygų?

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ drauge su dailės istorike, Nacionalinio muziejaus darbuotoja Birutė Rūta Vitkauskiene aptarsime įsisenėjusius paveldosaugos skaudulius.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...