captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: jubiliejų minintis kompozitorius Arvydas Malcys

„Manau, šiandien menininkams nereikia nei jaustis reikšmingiems, nei reikalauti įvertinimo ar išskirtinio dėmesio. Tereikia daryti tai, kas tau įdomu ir prasminga, ką sugebi. Tie, kam tai įdomu, laukia naujų kūrinių. Koks kūrėjas esi, atsakys visada teisus ir negailestingas laikas“, – mintimis dalijasi kompozitorius ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro violončelininkas Arvydas Malcys.
Kompozitorius Arvydas Malcys. Lauryno Malcio nuotr.
Kompozitorius Arvydas Malcys. Lauryno Malcio nuotr.

„Šiaurės ir Baltijos šalių klasikinės muzikos programų bendradarbiavimas tęsiasi 24 metus, kitais metais minėsime veiklos 25-metį. Per tą laiką sumanyta bendrų programų, transliacijų, seminarų klasikinės muzikos programų kūrėjams“, – sako Taline vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių klasikinės muzikos programos lyderių susitikime dalyvaujanti LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė, muzikologė Jūratė Katinaitė.  

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Kai pamatėme apklausos dėl menų centro steigimo rezultatus ir perskaitėme panevėžiečių komentarus, mus ištiko lengvas šokas. Dabar visi žiūrovai, kurie ateina į „Garsą“, susirūpinę klausinėja, ar tikrai nugriaus tą pastatą, ar tikrai nebeliks „Garso“. Žmonės norėtų, kad nekomercinis kinas liktų būtent šioje miesto vietoje“, – sako Panevėžyje veikiančio seniausio Lietuvoje kino teatro „Garsas“ vadovė Genė Pučinskienė. Dėl dabartinėje jo vietoje planuojamo statyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro iškilo grėsmė nekomercinio kino likimui Panevėžyje.

„Manau, šiandien menininkams nereikia nei jaustis reikšmingiems, nei reikalauti įvertinimo ar išskirtinio dėmesio. Tereikia daryti tai, kas tau įdomu ir prasminga, ką sugebi. Tie, kam tai įdomu, laukia naujų kūrinių. Koks kūrėjas esi, atsakys visada teisus ir negailestingas laikas“, – mintimis dalijasi kompozitorius ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro violončelininkas Arvydas Malcys. Apie kūrybą atlikėjo darbe ir autoriaus kūrinius kitiems garsiems atlikėjams, inspiracijas kurti bei menininko vietą šiandieninėje visuomenėje pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 21 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...