captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: istorija internete ir animacijoje

Neseniai startavęs tinklalapis www.ldkistorija.lt, sukurtas Vilniaus universiteto iniciatyva, jau sulaukė pripažinimo. Bendras projektas, kuriam priklauso ir ši svetainė, „Orbis Lituaniae“ įvertintas Metų skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimu.

Neseniai startavęs tinklalapis www.ldkistorija.lt, sukurtas Vilniaus universiteto iniciatyva, jau sulaukė pripažinimo. Bendras projektas, kuriam priklauso ir ši svetainė, „Orbis Lituaniae“ įvertintas Metų skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimu. Pasak projekto autorių, iš „Orbis Lituaniae“ bus ko pasisemti ir tiems, kurie išmano LDK istoriją, ir beveik nieko apie ją nežinantiems, tačiau smalsiems praeities naršytojams, juk istorija nėra vien tik politika ir karai.

Netradiciškai į istorijos gelmes stengiasi pažvelgti ir LRT Televizijos „Gustavo enciklopedijos“ kūrėjas žurnalistas Audrius Rakauskas, kurdamas Lietuvos tūkstantmečio istorinį projektą žaisminga forma siekė sudominti svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais.

Kaip sekėsi kūrėjams įgyvendinti savo sumanymus, paprastai, bet ne primityviai papasakoti fundamentalius dalykus, kalbėsimės su projektų autoriais VU istoriku Eugenijumi Saviščevu ir žurnalistu Audriumi Rakausku paskutinėje šių metų „Gyvosios istorijos“ laidoje. 

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ gruodžio 28 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...