captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gerumą dalydami nepamirškime šalia esančių

Asociacijos „Rūpestinga globa“ prezidentė, Prienų globos namų direktorė Angelė Bajorienė kviečia per Kalėdas prisiminti ir aplankyti savo namuose kaimuose ir miestuose gyvenančius vienišus, neįgalius senelius.

Šalyje yra apie 100 globos namų. Per Kūčias, Kalėdas jų gyventojus lanko ir dovanų nešykšti įvairių organizacijų, firmų atstovai, atskiri jautrūs žmonės. Asociacijos „Rūpestinga globa“ prezidentė, Prienų globos namų direktorė Angelė Bajorienė kviečia per Kalėdas prisiminti ir aplankyti savo namuose kaimuose ir miestuose gyvenančius vienišus, neįgalius senelius.  

Puponys – didžiausias gatvinis kaimas Kupiškio rajone. Jame gyvena apie 120 žmonių. Kalėdų išvakarėse greta kitų, abiejose pagrindinės gatvės pusėse stovinčių gyvenamųjų namų, naujomis spalvomis sušvito neatpažįstamai pasikeitusi, prieš gerą dešimtmetį uždaryta mokykla, kuri po renovacijos tapo bendruomenės namais. Kad ir kokiame name žmonės gyventų, visur laukta Kalėdų. Tik švęs jas kiekviena šeima ar jau likę vienišiai pagal savo galimybes ir supratimą.  

Zarasų rajone, Garmuliškio kaime, gyvenančios Onos Pakerienės namuose Kalėdų pirmoji diena praeina labai linksmai, nes kasmet čia apsilanko Kalėdų senelis. Įdomu, kad jo labai laukia ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.  

Įprasta, kad per šventes žmonės savo gausesniu stalu pasirūpina, naminius gyvulius ar paukščius laikantys taip pat stengiasi juos gardesniu pašaru ar lesalu pamaloninti. Tuo tarpu telšiškis ūkininkas Justinas Astrauskas ir miško žvėrių bei paukščių nepamiršta, jiems savo sode vaišes suruošia.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gruodžio 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...