captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gabrielius Sužiedėlis ir jo modernaus muziejaus vizija

„Kai tapau direktoriumi, internetinėje erdvėje teko matyti visokių komentarų, jog aš kursiu tapšnoklių muziejų. Toli gražu: informacinės technologijos nėra būtinos tam, kad būtų sukurtas modernus muziejus“, – sako naujasis Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis.
Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis. Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis. Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Renkame Metų verstinę knygą. „Elif Safak, kaip ir Orhanas Pamukas, mano akimis žiūrint, yra europietiško mentaliteto rašytojai, įterpiantys rytietiškos kultūros, bet jų mąstymo architektūra, romanų struktūra yra iš esmės europietiški“, – pastebi vertėjas Gediminas Pulokas, išvertęs turkų rašytojos Elif Safak romaną „Ledinukų rūmai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Kai tapau direktoriumi, internetinėje erdvėje teko matyti visokių komentarų, jog aš kursiu tapšnoklių muziejų. Toli gražu: informacinės technologijos nėra būtinos tam, kad būtų sukurtas modernus muziejus, – sako naujasis Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis. – Labai dažnai užtenka paprastų, tačiau, pavadinkim, genialių sprendimų. Tame pačiame Valstybės pažinimo centre yra paprastas skaidrių aparatas, kuriame rodomi tam tikri Lietuvos geografiniai, socialiniai pjūviai, tarkim, kur Lietuvoje yra daugiau verslininkų, kur daugiau miškų, kur didesnis gimstamumas. Tai gali labai daug atskleisti ir labai įtraukti. Juo labiau, moderniosios technologijos tikrai sensta.“ Kaip pertvarkyti Kauno miesto muziejaus padalinius ir suteikti jiems vientisumo? Kaip turėtų keistis Lietuvos muziejai? Ar jaunatviškas veržlumas padės Kaunui turėti lyderiaujantį muziejų šalyje? Apie tai – pokalbyje su Gabrieliumi Sužiedėliu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 20 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close