captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip užmegzti dialogą su mus supančiais pastatais?

„Siekiame ugdyti sąmoningą, kritišką, smalsų, pilietišką architektūros vartotoją bei sukurti naujas galimybes visuomenei labiau pažinti architektūrą, paskatinti ja domėtis“, – taip prieš kelerius metus  vykusį pirmąjį Lietuvoje rengiamą atviros architektūros savaitgalį „Open House Vilnius“ pristatė organizatorė architektė Vita Soltonaitė.

„Apie fotografiją visada yra ką kalbėti. Tai – menas be pradžios ir pabaigos. Skiriasi jaunų ir vyresnės kartos profesionalų požiūris: jie skirtingai suvokia stilių, vaizdą, jų skirtinga patirtis rinkoje“, – sako fotografas, fotofestivalio SNAP sumanytojas Tomas Kauneckas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kalba turi kisti evoliuciniu būdu, o ne revoliuciškai, antraip negalėtume savo kalba pasitikėti. Drastiškai keičiama kalba netektų tęstinumo, o jis reikalingas tam, kad galėtų bendrauti skirtingos kartu gyvenančios kartos, kad nenutrūktų jų ryšys“, – pastebi Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslo darbuotoja, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė dr. Rita Miliūnaitė.

„Siekiame ugdyti sąmoningą, kritišką, smalsų, pilietišką architektūros vartotoją bei sukurti naujas galimybes visuomenei labiau pažinti architektūrą, paskatinti ja domėtis“, – taip prieš kelerius metus  vykusį pirmąjį Lietuvoje rengiamą atviros architektūros savaitgalį „Open House Vilnius“ pristatė organizatorė architektė Vita Soltonaitė. Organizatorė  pabrėžė, kad  norima, jog architektūra būtų vertinama ne tik kaip statyba, bet ir kaip  kultūros sritis, ir tik mezgant dialogą tarp architektų bendruomenės ir visuomenės, ši klaida gali būti ištaisyta. Ar per kelerius festivalio gyvavimo metus pavyko užmegzti minėtą dialogą? Kiek architektai turi būti suinteresuoti šviesti visuomenę architektūros klausimais?  Kiek patiems architektams trūksta grįžtamojo ryšio iš pastatų gyventojų, darbuotojų, praeivių? Pokalbis su „Open House Vilnius“ organizatoriais, architektais ir architektūros kritikais.
 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 19 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...