captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: antra šv. Velykų diena skirta vaikų džiaugsmui

Nuo seno lietuviai Velykas švęsdavo 4 dienas. Antroji Velykų diena kai kur buvo vadinama Dievo Perkūno diena. Šią dieną apsilankiusiems reikėdavo būtinai duoti kiaušinių, nes kitaip buvo tikima, kad vištos nedės. Sakoma, kad antroji šv. Velykų diena skirta vaikų džiaugsmui. Šią dieną jie eidavo kiaušiniauti. Kaip Jonavos krašto šeimose švęsdavo šią dieną vaikystės prisiminimais dalijasi ilgametė kultūros darbuotoja Janina Noreikaitė.
Jonavos raj. kultūros darbuotoja Janina Noreikaitė.
Jonavos raj. kultūros darbuotoja Janina Noreikaitė.

Tautodailininkas Virginijus Nudas į gimtąjį Pasvalio rajoną, baigęs mokslus, grįžo prieš 53-ejus metus. Nors pasiūlymų dirbti sulaukė ir sostinėje, ir kituose miestuose. Kaip pats sako, nugalėjo gimtinės trauka. Pastaruosius 20 metų gyvena ir kuria Krinčine. Jį puošia skulptūromis iš medžio, akmens, padeda įgyvendinti aplinkos apželdinimo ir kitus projektus. O kur dar nutapyti puikūs paveikslai, atskleidžiantys šio krašto gamtos grožį. Tvarkant, gražinant Krinčino miestelio ir sodybos aplinką atsiskleidžia įvairiapusis Virginijaus Nudo talentas. Šiemet 80-metį švęsiantis tautodailininkas rengia savo dailės darbų jubiliejinę parodą.

Paberžėje, Vilniaus rajone, šeštadieniais renkasi išskirtinis jaunimas. Tai neformalaus jaunimo grupė  „Randeo Anima“. Skirtingo amžiaus jaunimas ne tik groja įvairiais instrumentais, dainuoja ir šoka, bet dar ir vaidina. Pasak teisės studijas Vilniuje su vadovavimu jaunimo grupei  Paberžėje derinančios Augustynos Greitiun, per 9 metus jų grupės nariai tapo neišskiriami.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...