captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: architekto Vlado Martikonio mėgstamas užsiėmimas – margučiai

Vladas Martikonis sako esąs ir projektuotojas, ir numizmatas, ir medžiotojas, ir bitininkas, ir dainininkas, ir skrybėlių bei dėžučių pynėjas, ir kiaušinių margintojas. „Pastarasis hobis – ypatingas. Jis žavi ir įtraukia kiekvienu metų laiku. Todėl galiu sakyti, kad man beveik kas dieną Velykos“, – juokiasi margučių meistras.

„Dabartinių profsąjungų rūmų vietoje planuojama 1 500 vietų salė, kurioje pasirodymus rengtų simfoniniai orkestrai – tai geriausia vieta tokio lygio projektui. Planuose užvažiavimas su požeminiu eskalatoriumi. Įgyvendinus baigiamą rengti Tauro kalno sutvarkymo projektą, bus sukurta tinkama infrastruktūra ir patrauklumas šiai vietai – architektai rado daug puikių sprendimų. Visi jie taps įmanomi, jeigu su kultūros ministerija rasime bendrą kalbą Nacionalinės koncertų salės klausimu“, – šios vietos privalumus projekto pristatyme vardijo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mes turime jaunų kūrybingų autorių ir leidžiame daug gražių paveikslėlių knygų, kurių net negali atskirti nuo Vakarų Europos, bet didžiausia problema Lietuvoje ta, kad ne visos knygos pasiekia bibliotekas, ypač provincijos, jos tiesiog neįperka knygų, todėl būtina priimti mecenatystės  įstatymą“, – sako  menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė.

Vladas Martikonis sako esąs ir projektuotojas, ir numizmatas, ir medžiotojas, ir bitininkas, ir dainininkas, ir skrybėlių bei dėžučių pynėjas, ir kiaušinių margintojas. „Pastarasis hobis – ypatingas. Jis žavi ir įtraukia kiekvienu metų laiku. Todėl galiu sakyti, kad man beveik kas dieną Velykos“, – juokiasi margučių meistras. Apie margučius, kaip paprotinį meną, ir naujų technologijų įtaką tradicijai pokalbis studijoje su V.Martikoniu ir Lietuvos Tautodailininkų sąjungos pirmininku Jonu Rudzinsku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 14 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...