captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Lietuvoje išsiugdyti teatro dramaturgą?

„Manau, kad dramaturgija yra amatas, tačiau, kaip ir bet kuriai specialybei, reikia gebėjimų ir talento. Keista, kai klausiama, ar rašytojais gimstama, tačiau neįprasta klausti, ar gimstama chirurgais? Juk chirurgijai, kaip ir dramaturgijai, reikia žinių, amato išmanymo, kantrybės ir intuicijos“, – pastebi dramaturgė, poetė Gabrielė Labanauskaitė, sumaniusi ir jau trečius metus organizuojanti šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Dramokratija“.
Dramaturgė<br> poetė Gabrielė Labanauskaitė. Monikos Penkutės nuotr.
Dramaturgė
poetė Gabrielė Labanauskaitė. Monikos Penkutės nuotr.

„Manyje jūra jau yra seniai, vis dar dviračiu šeštadienį, sekmadienį nuvažiuoju pasitikrint. Jūra nepozuoja, banga nebus ta pati,  ką įpučia – tą ir vaizduoju...“ – sako aštuoniasdešimtmetį pasitinkantis vienintelis Lietuvoje marinistas Edvardas Malinauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: kaip vedant ekskursijas po muziejus gerbti nuogybių nepripažįstančių žmonių religinius jausmus; krikščionių pasaulyje skamba religiniai kūriniai – ypač J. S. Bacho Pasija pagal šv. Matą.

„Manau, kad dramaturgija yra amatas, tačiau, kaip ir bet kuriai specialybei, reikia gebėjimų ir talento. Keista, kai klausiama, ar rašytojais gimstama, tačiau neįprasta klausti, ar gimstama chirurgais? Juk chirurgijai, kaip ir dramaturgijai, reikia žinių, amato išmanymo, kantrybės ir intuicijos“, – pastebi dramaturgė, poetė Gabrielė Labanauskaitė, sumaniusi ir jau trečius metus organizuojanti šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Dramokratija“. Iš kur dramaturgams semtis žinių, jei Lietuvoje ruošiami tik kino scenaristai? Ar teatro žmonės – režisieriai, dramaturgai, aktoriai – geba bendradarbiauti, kurdami vieną produktą? Ar Lietuvos auditorija žino, ko tikėtis iš pjesių skaitymų, kurie užsienyje jau seniai tapę įprastu spektaklio kūrimo etapu? Pokalbis su dramaturgėmis G. Labanauskaite, Birute Kapustinskaite ir Indre Bručkute.

Ved. Austėja Kuskienė.                

„Ryto allegro“ balandžio 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...