captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: drama mažina skausmą

Psichoterapeutas Armandas Volkas (JAV) devintajame dešimtmetyje į bendrą terapijos grupę sukvietė Holokaustą išgyvenusiųjų ir nacių bei jų rėmėjų palikuonis. Ir pirmuosius, ir antruosius supo tylos zona  – daugelio šeimose apie praeitį buvo nekalbama, daugelis jautė slegiantį istorinį palikimą, virtusį asmeninės istorijomis dalimi.
Psichoterapeutas Armand Volkas.
Psichoterapeutas Armand Volkas.

Šiandien psichoterapeutas, dramos terapeutas ir teatro direktorius dirba su iš kartos į kartą perduodamomis traumomis visame pasaulyje – su japonais ir kinais, su Kosovo serbais ir albanais, su turkais ir armėnais, su izraeliečiais ir palestiniečiais, su skirtingų grupių, dalyvavusių Libano pilietiniame kare, žmonėmis.

„Naudoju teatrą ir dramą kaip tarpkultūrinio konflikto transformacijos įrankius, – sako A. Volkas. –  Čia susipina daug traumų: istorinė trauma, susijusi su praeities įvykiais, kolektyvinė trauma, kai kas nors yra įvykę grupei žmonių ir paliesti visi, paveldima trauma, kai, tarkime, alkoholizmas pasireiškia keliose kartose“. Vasarą kartų traumos terapijos metodą išvystęs psichoterapeutas ketina pirmą kartą aplankyti Lietuvą, iš kurios kilęs jo tėvas.

„Žmonės ir idėjos“ – balandžio 12 d, trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, balandžio 16 d. 11.05 val.

Ved. Audra Girijotė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...