captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tęsia šviesių vaikystės Kūčių tradicijas

Ukmergės rajono ūkininkė Marija Butkuvienė sako, kad nors laikai ir žmonės keičiasi, daug jų jau nėra tarp gyvųjų, tačiau anuomet puoselėtas tradicijas stengiasi išsaugoti, kasmet per šventes sueidami į didesnį ratą.
J.Vaiškūno nuotr.
J.Vaiškūno nuotr.

Ukmergės rajono ūkininkė Marija Butkuvienė sako, kad kartu su prisiminimais per Kūčias sugrįžta artimi žmonės. Nuo vaikystės mena, kaip jų namuose susiburdavo pulkas artimųjų, giminių bei draugų. Ne tik bendros vaišės juos siedavo, buvo juntamas ir nepaprastas dvasingumas, bendravimo džiaugsmas. Nors laikai ir žmonės keičiasi, daug jų jau nėra tarp gyvųjų, tačiau anuomet puoselėtas tradicijas stengiasi išsaugoti, kasmet per šventes sueidami į didesnį ratą.  

Į devintą dešimtį įkopę Širvintų rajono Družų kaimo gyventojai Marytė ir Jonas Inčiūros džiaugiasi šias Kūčias, Kalėdas švęsiantys dideliame šeimos būryje. Gražų, nors nelengvą gyvenimą drauge nugyvenę, dabar jie džiaugiasi vaikais, anūkais. O prieš didžiąsias metų šventes mielai vaikystės, jaunystės metus, anuomet švęstas Kūčias, Kalėdas prisimena.  

Dzūkai didžiuojasi savo pušynais ir juose gausiai augančiais grybais, ypač baravykais. Tad ir Kūčioms nuo seno čia įprasta įvairių valgių iš sūdytų ar džiovintų grybų ruošti. Druskininkų savivaldybėje gyvenanti Danutė Krasauskienė žada Kūčioms ne tik iš grybų, bet uogų, obuolių, varškės bei kitų produktų suruošti. O vieną kitą receptą ir laidos klausytojams pasiūlys.  

Kūčių vakarą pas Zarasų rajono Purvynės kaime gyvenančią Stanislovą Purvelienę suvažiuoja vaikai ir anūkai. Visi puošia eglutę, stalą užtiesia balta staltiese, prisimindami ėdžiose paguldytą gimusį Jėzų, ant stalo padeda saujelę šieno. Tada ant stalo krauna valgius, o anūkams belieka suskaičiuoti, kad būtų ne mažiau kaip 12-ka patiekalų.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gruodžio 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close