captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vaikų radijo teatre – premjera

Keturių dalių radijo vaidinimas pagal Kennetho Grahame‘o apysaką „Vėjas gluosniuose“.
Iš kairės į dešinę: Dainius Kazlauskas<br> Šarūnas Januškevičius ir Povilas Adomaitis.
Iš kairės į dešinę: Dainius Kazlauskas
Šarūnas Januškevičius ir Povilas Adomaitis.

Apie kūrinio pritaikymą radijui pasakoja radiofonizacijos autorius Andrius Patiomkinas: „Šis vaikų literatūros šedevras iš tiesų yra universali, visuotinė klasika – parašytas daugiau nei prieš šimtą metų, jis iki šiol tebežavi ne tik Anglijos, bet ir daugelio kitų kraštų vaikus, yra suprantamas ir kelia pačias geriausias emocijas ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiesiems. Ir tai nenuostabu: nors galbūt šiais laikais ir esame šiek tiek nutolę nuo gamtos, bet dar tebežinome, kas yra vėjas, tekanti upė, esame matę prie vandens besiglaudžiančių gluosnių, bent per televizoriaus ekraną stebėję gausią ir nepakartojamą upės, paupio, girios gyvūniją. Norėjosi visą šį gamtos pasaulį priartinti, norėjosi, kad šaunieji, su niekuo nesupainiojami Paupio gyventojai – lėtapėdis amžinasis atostogautojas Kurmis, geraširdis emocingasis poetas mėgėjas Vandens Žiurkinas, nepataisomas pagyrūnas, pramaniūga nutrūktgalvis Rupūžius, racionalusis tėviškas Barsukas ir kiti paupiečiai – ne tyliai kalbėtų iš knygos puslapių, bet prabiltų garsiai – savitais, gyvybingais, tikroviškais balsais. Tikiuosi, pagrindiniai „Vėjo gluosniuose“ veikėjai neužpyks, kad knygoje tik punktyru brėžiamą takoskyrą tarp dirbtinio žmonių ir natūralaus gyvūnų pasaulio stengiausi kaip tik paryškinti, kad įpyniau šiek tiek šiuolaikinių realijų, o ir šiaip nuotaikingus, smagius paupiečių pašnekesius paįvairinau komiškai skambančiais gyvūninės „kilmės“ frazeologizmais. Ir, žinoma, tikiuosi, kad kruopščiai fiksuotų pašėlusių nuotykių ir ne tokių nutrūktgalviškų, bet ne mažiau smagių nutikimų klausysis ne tik mažieji ir jų tėveliai, bet ir patys mažiausieji – šaunusis „Vėjo gluosniuose“ ketvertukas ir kiti Paupio gyventojai – Barsuko oloje per senąjį Barsuko tranzistorių. Tik šįkart atšniokščiančių ne Upės, bet radijo bangomis...“

Radiofonizacijos autorius Andrius Patiomkinas. Režisierius Romualdas Vikšraitis. Garso režisierė Lina Dainienė.

Vaidina aktoriai: Marius Meilūnas (Kurmis), Šarūnas Januškevičius (Vandeninis Žiurkinas), Dainius Kazlauskas (Rupūžius), Anupras Jucius (Barsukas, Ūdras). Įraše taip pat dalyvavo Goda Simonaitytė, Justina Nemanytė ir Povilas Adomaitis.

Keturių dalių radijo vaidinimo „Vėjas gluosniuose“ premjera balandžio 15 ir 16, 22 ir 23 dienomis 20.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...