captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kalėdų stebuklas Lapelių kaime

Beveik dvejus metus Širvintų rajono Lapelių kaimo gyventojai į savo dirbamus laukus turėjo važiuoti aplinkkeliu apie 8 km, nes tiltas per Musės upę buvo avarinės būklės. Vietos valdžia tik bendruomenės spaudžiama surado lėšų ir organizavo tilto remontą.
Suremontuotas tiltas per Musės upę. sirvintos.lt nuotr.
Suremontuotas tiltas per Musės upę. sirvintos.lt nuotr.

Beveik dvejus metus Širvintų rajono Lapelių kaimo gyventojai į savo dirbamus laukus turėjo važiuoti aplinkkeliu apie 8 km, nes tiltas per Musės upę buvo avarinės būklės. Vietos valdžia tik bendruomenės spaudžiama surado lėšų ir organizavo tilto remontą. Naujas, labai greitai ir kokybiškai vienos latvių bendrovės Kalėdų išvakarėse sutvarkytas tiltas, dabar kaimiečiams atrodo kaip nedidelis stebuklas.            

Patikimiausią informaciją apie galimas permainas ES žemės ūkio politikoje, paprastai parsiveža iš Briuselio patys žemdirbiai. Jie žino geriausia, kas aktualu, ką svarbiausia žinoti visiems ūkininkams. Praėjusią savaitė Briuselyje vyko ES šalių žemdirbių visuomeninių organizacijų atstovų susitikimas. Jame aptarta aliejinių ir baltyminių kultūrų auginimo perspektyva, bendras javų derlius Europos šalyse.  

Kiekvienas, pabuvęs Druskininkų savivaldybės Ratnyčios kaime įsikūrusioje „Storo Romo“ kaimo turizmo sodyboje, liks sužavėtas žmonių ir gamtos sukurta aplinka. Ir ypatingai sodybos šeimininkų puoselėjamomis įvairiomis tradicijomis. Viena jų – autentiški Dzūkijoje švenčiamų Kūčių papročiai, kurie pristatomi ir svečiams iš užsienio.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba  tautodailininkė Dalia Ališauskienė iš Trakų rajono Padvarionių kaimo. Ji su vyru Jonu jau trys dešimtmečiai iš medžio daro indus ir stalo reikmenis, papuošalus ir žaislus vaikams. Dirbtuvėse Senuosiuose Trakuose gausybė dirbinių, o prieš šventes ir užsakymų ir mugių – renginių pagausėja. Nesutrikdė Ališauskų veiklos ir pastarųjų dienų žiemos kaprizai- sniegas, pūga. Antradienio planuose buvo rūpestis dėl papildomų užsakymų.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį gruodžio 19d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...