captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė”: ryškiausi kovo kultūros momentai

Kas svarbaus ir įdomaus šį mėnesį įvyko mūsų kultūros pasaulyje? Apie „Kino pavasarį“, lietuviškas kino ir teatro premjeras, Lietuvos pasirodymą Leipcigo knygų mugėje kalbėsime su kino kritike Neringa Kažukauskaite, meno kritiku Vaidu Jauniškiu ir portalo 15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoju, knygų apžvalgininku Audriumi Ožalu.
Kaunas paskelbtas 2022 m. Europos kultūros sostine. R. Tenio nuotr.
Kaunas paskelbtas 2022 m. Europos kultūros sostine. R. Tenio nuotr.

„Atėjo stipri jaunų režisierių karta, kuri į lenkų kinematografą įnešė daug šviežumo. Mus daug kas jungia, tačiau negaliu tvirtinti, kad atsirado reiškinys, prilygstantis „moralinio nerimo kino“ kūrėjų bangai“, – sako lenkų režisierius Jan P. Matuczynskis, kurio filmas „Paskutinė šeima“ „Kino pavasario“ konkursinėje programoje „Nauji vardai – nauja Europa“ pripažintas geriausiu.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje sužinosite, ką artėjančio Kanų kino festivalio plakatas pasako apie organizatorių socialinį atsakingumą. Taip pat domėsimės, ar autoportretas ir asmenukė yra tas pats.

„Kol kas niekas nepateikė rimtų kontrargumentų, atvirkščiai – mes turime visus daiktinius įrodymus, istorinius radinius, kurie patvirtina mūsų prielaidą, kad prieš 5–6 tūkst. metų Danės žemupyje, netoli istorinio Klaipėdos centro, stovėjo kuršių pilis Poys“, – po ketverius metus trukusių žvalgybinių kasinėjimų daro išvadą archeologas Klaidas Perminas.

„Kai pasitikėjimą praranda politinės ir socialinės institucijos, jų vietą užima ciniški socialumo imitacijų surogatai. Šiandien viešoje vizualinės kultūros erdvėje kuriamas emocinis mūsų tapatumas nepalieka vietos užuojautai, empatijai, supratimui“, – savo komentare teigia menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ savo įspūdžiais, įžvalgomis apie ryškiausius kovo kultūros įvykius bei reiškinius dalijasi kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, meno kritikas Vaidas Jauniškis ir portalo 15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas, knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 8 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close