captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią informaciją žmogui teikia olfaktorinis menas?

„Olfaktorinis menas – besiformuojanti, dar nekanonizuota, bet jau savarankiška meno sritis tokiose šalyse kaip JAV, Vokietija, Olandija, bet Lietuvoje daugeliui dar yra naujovė“, – sako kvapų menininkė Laimė Kiškūnė.

Po ketverius metus trukusių žvalgomųjų kasinėjimų Klaipėdos universiteto lektorius, archeologas Klaidas Perminas neabejoja atradęs vietą, kur stovėjo kuršių pilis Poys.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Pagrindiniam veikėjui yra 30 metų: beveik visi šio amžiaus pasiekiame kritinę ribą, kai turime įrodyti kitiems, kad esame geri tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Šis spaudimas kartais verčia mus eiti per kitų lavonus ir kartais nebematome, kas yra teisinga“, – sako rumunų režisierius Adrianas Sitaru apie festivalyje „Kino pavasaris” pristatytą filmą „Derintojas“.

„Olfaktorinis menas – besiformuojanti, dar nekanonizuota, bet jau savarankiška meno sritis tokiose šalyse kaip JAV, Vokietija, Olandija, bet Lietuvoje daugeliui dar yra naujovė“, – sako kvapų menininkė Laimė Kiškūnė. Apie kvapus, kaip nematomus gyvenimo matmenis, kuriais aktualizuojamos erdvės, kuriose būname, apie informaciją, kurią gauname iš olfaktorinio meno kūrinių, kaip juos eksponuoti, atsižvelgiant į objekto specifiką, pokalbis studijoje su kvapų menininkėmis Laime Kiškūne ir Jurga Katakinaite-Jakubauskiene bei šviesos instaliacijų autore dizainere Urte Milda Širvinskaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 7 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...