captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pasėlių deklaravimo naujovės

Balandžio 10 d. prasidės žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Pernai buvo pateikta beveik 137 tūkstančiai deklaracijų už du milijonus hektarų. Kasmet dokumentų tvarkymo administratoriai pateikia  įvairių naujovių kompiuterinėse programose, atsiranda ir naujų reikalavimų pareiškėjams, nes atsižvelgiama į bendros ES žemės ūkio politikos pokyčius. Kokių naujovių ir kodėl bus šiemet? Aiškins Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas.
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas.
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas.

Kauno kolegijoje mokosi apie 11000 studentų. Čia yra gausus įvairių specialybių pasirinkimas, tarp jų ir žemdirbiškų. Ilgametis Kauno kolegijos lektorius Donatas Klimavičius teigia, jog motyvuotų studentų netrūksta, nemažai jų atvyksta mokytis iš tėvų ūkių. Jaunimas aktyviai renkasi su žemės ūkiu susijusias specialybes ir dėl galimybių praktiką atlikti Danijos, Olandijos įmonėse ir ūkiuose. Ko mokosi ir išmoksta Kauno kolegijos studentai? Pasakoja studentas Artūras Kubilius ir Aplinkos inžinerijos katedros lektorius Donatas  Klimavičius.

Šiomis dienomis Rygoje vyksta žemės ūkio technikos ir technologijų paroda. Joje savo gaminius pristato kelios žemės ūkio techniką gaminančios lietuviškos bendrovės. Kuo ypatingi lietuviški gaminiai Latvijos rinkoje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...