captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: filmo „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ kūrybinė grupė

„Jo gyvenimo istorija per turtinga vienam filmui. Norėjau atrasti būdą, kuris leistų viską sudėti į vieną filmą ir pasakiškai papasakoti. Supratau, jog tai turi būti animacija. Ji man suteikė žaidimo ir eksperimentavimo laisvę“,  – sako filmo „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ režisierė Anne Magnussen.
Kadras iš režisierės Anne Magnussen filmo „Žmogus<br> kuris mokėjo 75 kalbas“.
Kadras iš režisierės Anne Magnussen filmo „Žmogus
kuris mokėjo 75 kalbas“.

„Mūsų intelektualai suvokė, kad jų tautinei bendruomenei reikia skubiai įgyti tas civilizacijos formas, kurios jau yra įprastos Vakarų Europos tautoms, kad ši bendruomenė išliktų“, – apie pirmųjų lietuviškų knygų atsiradimą pasakoja Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentas Darius Kuolys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie Bobo Dylano pavėluotą atvykimą į Stokholmą atsiimti Nobelio literatūros premijos, Jevgenijaus Jevtušenkos mirtį, serbų režisieriaus Emiro Kusturicos meilę V. Putinui ir šiandieninei Rusijai, vokiečių dailininko Siegfriedo Kadeno emigraciją iš Miuncheno į Havaną.

„Jo gyvenimo istorija per turtinga vienam filmui. Norėjau atrasti būdą, kuris leistų viską sudėti į vieną filmą ir pasakiškai papasakoti. Supratau, jog tai turi būti animacija. Ji man suteikė žaidimo ir eksperimentavimo laisvę“,  – sako filmo  „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ apie poliglotą, poetą, keliautoją ir Mažosios Lietuvos visuomenės veikėją Jurgį Zauerveiną (1831–1904) režisierė norvegė Anne Magnussen. Pokalbis studijoje apie „Kino pavasaryje“ pristatyto filmo kūrimą, jo idėjas ir misiją su režisiere A. Magnussen, prodiusere Živile Galego ir pagrindinio vaidmens atlikėju aktoriumi Justu Valinsku.
 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“  balandžio 6 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...