captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl atlikėjams nebereikia MTV?

„Vaizdo klipuose dominuoja dvi tendencijos: arba tradicinė, filmuojant atlikėją įvairiose vietose, arba kuriant trumpą filmą. Daug Amerikos atlikėjų taip dirba, kad ir Beyonce, išleidusi visam albumui skirtus vaizdo klipus, kalbu apie albumą „Lemonade“. Tai – labai jaudinantis dalykas, kai nebereikia transliuoti savo klipų per MTV ar kitus kanalus, o gali tiesiogiai bendrauti su savo auditorija“, – sako muzikinių klipų kūrėjas iš Švedijos Johannes Palmroos.
Muzikinių klipų kūrėjas iš Švedijos Johannes Palmroos.
Muzikinių klipų kūrėjas iš Švedijos Johannes Palmroos.

„Iš lazdijiečių prisiminimų yra ne vienas, kad mokiniai turėdavo net po keletą kartų kartoti eilėraštį, nes mokytoja užsisvajojusi žiūrėdavo pro langą nieko negirdėdama, galbūt kurdama savo eiles. Gimnazijoje ji niekada neturėjo pravardės ir buvo vadinama Saliute arba Saliamute, sakydavo, kad tai pati geriausia ir gražiausia gimnazijos mokytoja“, –  apie poetės Salomėjos Nėries mokytojavimo Lazdijuose metus pasakoja muziejininkė Vilma Busilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Buvimas tarp situacinių posakių, gilinimasis į juos yra pavojingas. Yra pavojus, kad atsiras priklausomybė. Jau to nori, visur jų ieškai. Jei atrandi, jautiesi kaip baravyką radęs“, – prisipažįsta paremiologė dr. Lilija Kudirkienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie situacinius posakius.

„Klipai pasikeitė labai smarkiai, ypač, jeigu grįžtumėte atgal kokius 15 metų ir žiūrėtumėte Švedijoje kurtus klipus. Turime daug režisierių, išvykusių svetur, nes Švedijoje nebeliko tokių biudžetų, – mano muzikinių klipų kūrėjas iš Švedijos Johannes Palmroos, vienas iš festivalio „Kino pavasaris“ muzikinių klipų konkurso žiuri narių. – Vaizdo klipuose dominuoja dvi tendencijos: arba tradicinė, filmuojant atlikėją įvairiose vietose, arba kuriant trumpą filmą. Daug Amerikos atlikėjų taip dirba, kad ir Beyonce, išleidusi visam albumui skirtus vaizdo klipus, kalbu apie albumą „Lemonade“. Tai – labai jaudinantis dalykas, kai nebereikia transliuoti savo klipų per MTV ar kitus kanalus, o gali tiesiogiai bendrauti su savo auditorija.“ Kaip keičiasi muzikinio vaizdo klipo paskirtis? Kas gali padėti vaizdo klipui tapti sėkmingam neturint didelio biudžeto? Kodėl muzikinius klipus renkasi kurti geriausi pasaulio kino režisieriai? Kaip lietuviški muzikiniai klipai atrodo bendrame kontekste? Apie tai – pokalbyje su Johannesu Palmroosu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 5 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...