captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Jis tiesiog sutvertas idealiai išreikšti savo laikmetį muzika“, – taip kadaise Robertas Schumannas apibūdino savo jaunąjį kolegą, dvidešimtmetį Johannesą Brahmsą. Apie romantizmo neoklasicistu vadinamą kompozitorių – pirmadienio viktorinoje.
Kompozitorius Johannesas Brahmsas.
Kompozitorius Johannesas Brahmsas.

Šiuolaikinių scenos menų centras „Menų spaustuvė“ švenčia 15-kos metų sukaktį. Po jos stogu užaugo ne vienas talentingas menininkas, savo jėgas scenoje išbandė daugybė jaunų, savęs ieškančių kūrėjų bei atlikėjų. Pokalbis su „Menų spaustuvės“ projektų koordinatoriumi, meno kritiku Vaidu Jauniškiu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Man buvo didelis malonumas skaityti ir versti šią knygą. Džiaugiausi kiekviena eilute, kiekvienu puslapiu“, – prisipažįsta poetė, žurnalo „Nemunas“ vyriausioji redaktorė Erika Drungytė, išvertusi latvių rašytojos Maros Zalites romaną „Penki pirštai“.

„Jis tiesiog sutvertas idealiai išreikšti savo laikmetį muzika“, – taip kadaise straipsnyje „Naujieji keliai“ kompozitorius Robertas Schumannas apibūdino savo jaunąjį kolegą, dvidešimtmetį Johannesą Brahmsą. Šis XIX a. vokiečių muzikos kūrėjas ignoravo programiškumą, pirmenybę teikė klasikinei simfoninio ciklo formai, todėl vadinamas romantizmo neoklasicistu. Bet jo muzikos pasaulis – kupinas jausmų, romantinis. Apie prieš 120 metų Anapilin iškeliavusį Johannesą Brahmsą – pirmadienio viktorinoje.
 

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ balandžio 3 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...