captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: juokas – vaistas kūnui ir emocijoms

Laidoje kalbėsime apie juoko galią: jis ne tik nuotaiką pagerina, bet ir parodo žmogaus laisvės pojūtį, daugeliui organizmo sistemų juokas yra tiesiog nepakeičiamas vaistas.

Liaudies išminčiai jau seniai žinojo, kad juoktis sveika. Atskiros tautos turi savo posakius apie juoko naudą, juoko poveikį žmogui nagrinėja ir speciali mokslo šaka – gelotologija. Laidoje svečiuosis psichologė, VU doktorantė Lina Gervinskaitė-Paulaitienė.

Kita tema – visiškai ne apie juokus ar melagystes – apie robotus, kurie jau ir šiandien talkina gydytojams. Slauga, chirurgija, diagnostika, gydymo parinkimas – tai tik dalis medicinos sričių, kuriose robotas jau yra komandos dalis. Jau yra sukurtų tokių robotų, kurie padeda fizinę negalią turintiems vaikams būti ten, kur yra jų bendraamžiai – vaiko antrininkas robotas gali būti klasėje. Namuose būdamas vaikas gali jį valdyti – atsakinėti, išgirstas žinias robotas gali perduoti namuose esančiam vaikui. Arba dalyvauti turistiniame žygyje – robotas sukurs tokį jausmą, tarsi vaikas pats dalyvautų toje išvykoje. Apie robotų panaudojimą medicinoje papasakos robotikos šventės „Robotiada“ vadovas Kristijonas Vasiliauskas ir šventės dalyvis Julius Meškauskas.
 

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  balandžio 1 d., 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sekmadienį, balandžio 2 d., 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...