captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniaus Pranciškonų vienuolyno ansamblio ateities vizija

„Tai buvo ne tik centrinė Lietuvos pranciškonų būstinė, bet ir patriotinis lietuviškos savimonės židinys, išreiškiantis senosios ir šiuolaikinės Lietuvos valstybės istorinį tęstinumą. Šiame viename didžiausių Lietuvoje vienuolyno ansamblių išliko gotikinė architektūra. Vienuolynas yra ne tik vienas didžiausių ir seniausių Lietuvos architektūros paminklų, bet ir lietuviškos raštijos bei istorinės tradicijos lopšys“, – apie Vilniaus Pranciškonų vienuolyno ansamblį sako dr. Vytautas Rubavičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Lietuvos simbolio Gedimino kalno šlaitai slinko įvairiais amžiais, tai nėra 21-o amžiaus pasekmė“, – sako menotyrininkė dr. Birutė Rūta Vitkauskienė, o architektas Rimas Grigas, Gedimino kalno tvarkymo projekto vadovas, tvirtina, kad šis kalnas yra giliausiai ištirtas mokslininkų, kaip geologinė struktūra.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Norėjome gatvės šokį įvesti į kultūringesnį lygmenį – taip ir gimė pirmasis spektaklis“, – norą griauti stereotipus apie gatvės šokius pabrėžia viena urbanistinio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjų, šokėja, choreografė Airida Gudaitė-Žakevičienė, kartu su Laurynu Žakevičiumi įvertinta Boriso Dauguviečio auskaru.

„Tai buvo ne tik centrinė Lietuvos pranciškonų būstinė, bet ir patriotinis lietuviškos savimonės židinys, išreiškiantis senosios ir šiuolaikinės Lietuvos valstybės istorinį tęstinumą. Šiame viename didžiausių Lietuvoje vienuolyno ansamblių išliko gotikinė architektūra. Vienuolynas yra ne tik vienas didžiausių ir seniausių Lietuvos architektūros paminklų, bet ir lietuviškos raštijos bei istorinės tradicijos lopšys“, – apie Vilniaus Pranciškonų vienuolyno ansamblį sako dr. Vytautas Rubavičius. Kokia Pranciškonų vienuolyno ansamblio ateities vizija ir kaip ji gali būti siejama su turtinga praeitimi pokalbis studijoje su visuomenės veikėjais V. Rubavičiumi ir Gintaru Songaila.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 31 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...