captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: feminizmas, LGBT ir kiti žodžiai, kurių negalima minėti

Kodėl mūsų visuomenėje lygios įvairių grupių teisės – dar siekiamybė? Kaip visuomeniniai judėjimai gali pagerinti situaciją? Kodėl pasakyti „aš – feministė (-as)“ ar būti neheteroseksualios orientacijos reikalauja drąsos? Kodėl kitaip nei su visais elgiamės su negalią turinčiais žmonėmis?

Paaiškėjo, kas tapo 2022-ųjų Europos kultūros sostine. Rezultatus ir laukiančius darbus aptarsime su projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė 2022“ vadove Goda Giedraityte ir projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadove Virginija Vitkiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – vokiečių spaudos atgarsiai apie Leipcigo knygų mugę ir Lietuvos vietą joje.

„Feminizmas yra apie mūsų visų gyvenimus“, – teigia knygos „Feminizmas – žodis, kurio negalima minėti“ autorius, VU Lyčių studijų centro lektorius ir aktyvistas Donatas Paulauskas. „Valstybinės premijos olimpinių ir parolimpinių žaidynių čempionams bei prizininkams gerokai skiriasi“, – dokumentinį projektą „Galia nugalėti“ pristato fotožurnalistai Sofija Korf ir Karolis Pilypas Liutkevičius. „Man atrodo, kad po šios knygos atsiskleis šimtai LGBT+ žmonių, ir atvirumas taps tiesiog nesustabdomas“, – mano režisierius Romas Zabarauskas, kartu su fotografe Arcana Femina pristatęs knygą „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“. Kodėl mūsų visuomenėje lygios įvairių grupių teisės – dar siekiamybė? Kaip visuomeniniai judėjimai gali pagerinti situaciją? Kodėl pasakyti „aš – feministė (-as)“ ar būti neheteroseksualios orientacijos reikalauja drąsos? Kodėl kitaip nei su visais elgiamės su negalią turinčiais žmonėmis? Ir ką daryti, kad šiems suvaržymams visuomenėje nebeliktų vietos? Apie tai – pokalbyje su šių iniciatyvų autoriais.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 30 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...