captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip atskleisti gyvenimo filosofiją spaudos fotografijoje?

„Tai nėra kasdieniai fotopasakojimai, tai temos, perteikiančios dalykus, kuriuos mes lyg ir žinome, bet giliau nei žinojimas ar temos „pavadinimas“ dažnai nelabai domimės“, – dalijasi mintimis Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas, tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ organizatorius Jonas Staselis.
 Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas<br> tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ organizatorius Jonas Staselis. pressphoto.lt nuotr.
Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas
tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ organizatorius Jonas Staselis. pressphoto.lt nuotr.

„Akcijos pavadinimas kilo iš emocijos, diplomatiškai neapsvarsčius. Tačiau jau seniai visoje Lietuvoje  juntamas savotiškas kultūrinis nusigyvenimas ir tai veda iki tokios šventės kaip „Auksiniai scenos kryžiai“, kai juntamas kultūros politikos nebuvimas, kai teatrai skaldomi į valstybinius ir ne valstybinius, kai nesukuriami tinkami reglamentai, pagal kuriuos būtų kažkokios taisyklės komisijai vertinti“, – sako viena uostamiestyje vykusios akcijos „Dedu kryžių ant scenos kryžių“ organizatorių režisierė Greta Kazlauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ir rašyti vaikams, ir redaguoti vaikų knygas tikrai nėra paprastas darbas. Ir reikia arba labai didelės patirties, nuojautos, išsilavinimo, arba tiesiog kūrybingumo bei drąsos. Ir tikrai ne kiekvienas redaktorius gali redaguoti vaikų literatūrą“, – pastebi žurnalo „Gimtoji kalba“ vyriausioji redaktorė Rita Urnėžiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie vaikų literatūros redagavimą.

„Autorių jautrus požiūris atskleidžiamai temai bei analizės giluma yra pagrindinės šių fotopasakojimų vertybės. Tai nėra kasdieniai fotopasakojimai, tai temos, perteikiančios dalykus, kuriuos mes kaip ir žinome, bet giliau nei žinojimas ar temos „pavadinimas“ dažnai nelabai domimės“, – dalijasi mintimis Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas, jau 10-ojo tarptautinio fotožurnalistikos festivalio  „Vilniaus fotografijos ratas“ organizatorius Jonas Staselis. Kaip atskleisti gyvenimo filosofiją spaudos fotografijoje? Kokie esminiai fotožurnalistikos pokyčiai įvyko pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje ir pasaulyje? Pokalbis studijoje su J. Staseliu ir fotožurnalistu Artūru Morozovu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 29 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...