captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierius Andrius Blaževičius ir „Šventasis“

„Man atrodo, kad tuo metu ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą buvo apėmusi krizė. Mano kursas 2009-aisiais baigė Muzikos ir teatro akademiją, išėjome į pasaulį – tiesiai į krizę. Tai buvo labai stipru. <...> Norėjosi kalbėti apie bendrą krizę, vertybinę turbūt, nors šis žodis dabar stipriai nuvalkiotas“, – pasakoja režisierius Andrius Blaževičius, „Kino pavasaryje“ pristatęs savo pirmąjį ilgametražį filmą „Šventasis“.
Režisierius Andrius Blaževičius. Andriaus Ufarto (DELFI) nuotr.
Režisierius Andrius Blaževičius. Andriaus Ufarto (DELFI) nuotr.

Apie atvirkštinį kultūrinį šoką po pusės metų sugrįžus namo – savo komentare dalijasi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Kokie buvo praėję metai teatrui? Ar „Auksiniais scenos kryžiais“ įvertinti aktoriai, režisieriai bei spektakliai buvo išrinkti vienbalsiai? Ir kodėl daugiausia dėmesio susilaukia valstybiniai teatrai? „Auksinių scenos kryžių“ komisijos narės, teatro kritikės Kristinos Steiblytės įspūdžiai iš Klaipėdoje vykusios teikimų ceremonijos bei mintys apie teatrą.

„Man atrodo, kad tuo metu ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą buvo apėmusi krizė. Mano kursas 2009-aisiais baigė Muzikos ir teatro akademiją, išėjome į pasaulį – tiesiai į krizę. Tai buvo labai stipru. <...> Norėjosi kalbėti apie bendrą krizę, vertybinę turbūt, nors šis žodis dabar stipriai nuvalkiotas“, – pasakoja režisierius Andrius Blaževičius, „Kino pavasaryje“ pristatęs savo pirmąjį ilgametražį filmą „Šventasis“. Šiame filme nagrinėjama Lietuvos provincijoje gyvenančio ir ekonominę krizę tiesiogiai patiriančio vyro istorija. Pokalbis su A. Blaževičiumi ir prodiusere Marija Razgute apie visaapimančią krizę, amžinas (savęs, darbo, šventųjų) paieškas bei filmo istorijos universalumą.

„Ryto allegro“ kovo 28 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close