captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie teatrą su kompozitoriumi Antanu Jasenka

„Jei kuri šiuolaikinę akademinę ar elektroninę muziką, turi laikytis formatų, tam tikros atsakomybės, įpareigojančios rašyti taip, o ne kitaip. O teatre gali būti visoks – ir elektronikas, ir akustikas, ir apskritai garso dizaineris. Toji laisvė mane ir traukia“, – sako kompozitorius Antanas Jasenka.
Kompozitorius Antanas Jasenka. D. Matvejev nuotr.
Kompozitorius Antanas Jasenka. D. Matvejev nuotr.

Šių metų Leipcigo knygų mugės pagrindinė viešnia yra Lietuva. Šia proga tiesiogiai iš Leipcigo savo įspūdžius pasakos kolegė Raminta Jonykaitė.

„Spektaklis yra komedija, juokas pagrindinis pasakojimo raktas – žmonėms duoti lengvo maisto, kuris lengvai kramtomas, bet kuriame būtų daug vitaminų. Tikiu, kad daugelis žiūrovų net patys to nepajusdami bus skatinami atsikratyti homofobiškų, radikalių pažiūrų“, – sako režisierius Vidas Bareikis, Kauno nacionaliniame dramos teatre pristatantis spektaklio „Žalgirės“ premjerą.

„Bandau prikelti iš užmaršties prisiminimus. Ir visaip nutinka – kartais jie tampa vaizduotės, atminties žaidimais, kartais užfiksuotais išeinančio laiko pėdsakais“, – į savo parodą sostinės „Artifex“ galerijoje kviečia menininkė Aistė Kisarauskaitė. 

Apie atvirkštinį kultūrinį šoką po pusės metų sugrįžus namo – savo komentare dalijasi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

Kokia lietuvių menininkų paroda buvo įtraukta į geriausių Londone vykstančių parodų TOP šešetuką? Kuo pirmoji istorijoje Antarktidos bienalė skiriasi nuo kitų pasaulio bienalių? Ir apie nuostabą ir baimę keliančią robotų parodą – visa tai pasaulio kultūros naujienų apžvalgoje.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ Teatro dienos išvakarėse susitiksime su kompozitoriumi, garso menininku Antanu Jasenka.
 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 25 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 26 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close