captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kasdienybės kultūra“: ateities mada, kurios teks palaukti 20, o gal ir 50 metų

„Projektuodamas drabužį tu turi pamatyti jo mirtį. Vartotojas turėtų būti neeilinis žmogus, kuris nebijo iššūkių, nebijo eksperimentų. Jeigu jis išėjęs vienu drabužiu į gatvę pakliūtų po šiltu tropiniu lietumi ir jo rūbas ištirptų, jis turėtų neišsigąsti staiga prieš visuomenę likęs nuogas“, –  sako Eglė Ganda Bogdanienė.

Jolanta Vazalinskienė priduria: „Yra drabužiai, kurie formuojami iš dūmų, lyg iš rūko, yra jau fotografijos šito eksperimento: žmogus apgaubtas rūko, kuris sutankėja kaip suknelė tam tikrose vietose, vykdomi ir tokios krypties eksperimentai.“

Eksperimentinės kolekcijos parodoje – inovatyvūs medžiagų deriniai – naujausių tekstilės pluoštų, brangiųjų metalų ir mineralų vienkartinio naudojimo medžiagų jungtys: dėl naudojamų medžiagų savybių modeliai ir aksesuarai atlieka sveikatinimo funkciją, o atėjus laikui, juos galima ištirpdyti vandenyje. Tai tartum mandala, kuri atlikus savo ritualinę paskirtį, sunaikinama.

Apie madą kaip atminties talpą, estetikos, ekologiško, draugiško gamtai dizaino fenomeną kalbamės su parodos „Lengvai 2“ autorėmis Vilniaus dailės akademijos tekstilės ir kostiumo dizaino profesorėmis Egle Ganda Bogdaniene ir Jolanta Vazalinskiene.

„Kasdienybės kultūra“ – ketvirtadienį, kovo 23 d., 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama kovo 24 d. 00.00 val. ir kovo 25 d. 10.05 val.

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...