captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: krikščioniškos vertybės XXI a.

„Mūsų per mažai, kad vieni kitus diskriminuotume“, – pasirašydamas Partnerystės įstatymą 2014 m. sakė Estijos prezidentas Toomas Hendrik Ilves.

Estijos Seime priimtas įstatymas įsigaliojo 2016 m. Pagal šį įstatymą registruoti partnerystę gali tiek skirtingų lyčių, tiek vienos lyties partneriai. Europos Sąjungoje liko šešios valstybės, kuriose šeimos santykiai, kurie nėra santuoka, nėra teisiškai apginti – Rumunija, Bulgarija, Slovakija, Lenkija, Latvija ir Lietuva. Vyro ir moters partnerystę įteisinantį įstatymą Lietuvos Seime 2016 m. blokavo konservatoriai. Šioje Seimo kadencijoje Partnerystės įstatymą ruošiasi iš naujo teikti liberalai.

Viešosiose diskusijose apie šeimą ir jos teisinę apsaugą dažnai girdima sąvoka „krikščioniškos vertybės“. Partnerystės įstatymui ir partnerystės kaip šeimos santykių formos įteisinimui prieštaraujančių politikų teigimu, krikščioniškos vertybės su tokiu įstatymu nedera. Tačiau katalikiškoje Maltoje katalikai remia LGBT* žmonių teises ne nepaisant krikščioniškųjų vertybių, o būtent dėl jų. Civilinė tos pačios lyties asmenų partnerystė Maltoje įteisinta nuo 2014 m., pripažįstamos užsienyje registruotos tos pačios lyties asmenų santuokos.

Įtaką Maltos Katalikų bažnyčios požiūriui padarė ilgalaikis bendravimas su LGBT* vaikų turinčių tėvų organizacijos atstovais. Įspūdžiais iš tarptautinės konferencijos Maltoje dalysis psichologė Grytė Ruzgė.

„Žmonės ir idėjos“ –  kovo 22 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, kovo 26 d., 11.05 val.
 

Ved. Audra Girijotė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...